BURSASPOR GAYRİMENKUL İŞİNE GİRİYOR

Bursaspor Başkanı Ali Ay, yeni kredi olanakları için bankalara konut projesi sundu. Eğer Bursaspor’un arazisine imar izni çıkarsa Başkan Ay, Emlak Konut GYO ile masaya oturacak. Bursaspor proje bittiğinde hem banka kredisini kapacak hem de değeri milyonlarla ifade edilen çok değerli mülkün sahibi olacak.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Maddi darboğazı bankadan çekilecek uzun vadeli krediyle atlatmaya çalışan Bursaspor’da kamuoyunun merakla beklediği projenin detayları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Ali Ay’ın 120 milyon liralık krediyi 150 milyon liraya çıkarmak istemesinin nedeni yüksek gayrimenkul yatırımı. Bugüne kadar sadece benzinlik arazisi üzerine yoğunlaşan Yeşil Beyazlı yönetim kar marjı yüksek bir alana doğru hamle yapmaya hazırlanıyor.

Buna göre Bursaspor kentin gelişmekte olan yeni yerleşim noktalarından büyük ölçekli arazi satın alacak. 200 dönümlük bir arazi arayışı için kolları sıvayan Ali Ay yönetimi, çevre yolundaki benzinlik arazisindeki stratejiyi izleyecek. Yönetim bu bölgeye imar iznini aldıktan sonra Emlak Konut GYO ile masaya oturacak ve yüksek katlı konut projesi için el sıkışacak.

Yeşil Beyazlı yönetim projeye ‘Bursaspor Kent’ adını verdi.

Bursaspor buradan elde edilecek gelirle hem banka borcunu kapatacak, hem de ciddi bir mülkün sahibi olacak. Aynı projeyi Galatasaray da Riva arazisi için planlamış durumda. Yeşil Beyazlı yönetimin bu konuda siyasilerin de desteğini aldığı öğrenildi. Proje Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile de görüşüldü. Arazinin bulunduğu andan itibaren Bursaspor projeye ivme kazandıracak.