MUHTEŞEM YÜZYIL’IN YAPIMCISI 30 MİLYON EUROYA FETHİYE’DEN KOY ALDI
Tim’s Production’ın sahibi ünlü yapımcı Timur Savcı turizm işine giriyor. Savcı, Muğla’nın Fethiye ilçesinden 30 milyon euroya bir koy satın aldı. Yapımcı koya otel inşa edecek.

Balıkçı Osman’ın yerine 30 milyon euro

Türk sinema dizi ve film yapımcısı olan ‘Kavak Yelleri, Suskunlar, Küçük Sırlar, Muhteşem Yüzyıl, Smz gibi dizilerin yapımcısı Timur Savcı turizm sektörüne hızlı girdi.

Kazandığı parayı gayrimenkule yatıran Savcı, Muğla’nın Fethiye ilçesinden koy satın aldı. Savcı, Koy için 30 milyon Euro, Türk lirasıyla yaklaşık 120 milyon lira ödedi.

Sosyetenin gözdesi Hillside Tatil Köyü’nün arkasındaki koy, Balıkçı Osman’ın Yeri olarak ünlenmişti.

Timur Savcı otel yapacak

Timur Savcı da yıllardır Osman’ın Yeri’ne gider ahşap bir evde kalırmış. Savcı, yeni aldığı yere otel yapacak. Mimarlar otel için çizim çalışmalarına başladı.

Turunç Pınarı olarak da bilinen koy teknelerin de uğrak yerlerinden biri.

Yapımcılar otel işine giriyor

ABD’li ünlü yapım şirketi Paramount Pictures da ilk otelini Bodrum’da açmıştı. Uzmanlar, ünlü yapımcıların otellerine ünlüleri getirmekte zorlanmayacağı, bunun da otellerin popülaritesini artıracağını söylüyor. Yapım şirketlerinin bu nedenle otelcilik işine girmesinin büyük bir avantaj sağlayacağını düşünüyor.

Timur Savcı’nın birlikte çalıştığı dizi oyuncularını bile tatil için kendi oteline gelmeye ikna etmesi, otelin doluluk oranın artmasını sağlayacağı söyleniyor.

Paramount Pictures da otelin açılışına Nicole Kidman’ı getirtmişti.