Küçük ev dekorasyonu püf noktaları
küçük-ev-dekorasyonu-püf-noktaları-7-evdenhaberler

Evinizde tüm eşyalara yer bulmakta zorluk çektiğiniz zamanlar mutlaka oluyordur. Özellikle eviniz küçük veya odalarınız darsa. Kısıtlı alanınız bile olsa ferah bir dekorasyonu kim istemez ki. Bizde bu küçük alanları daha iyi değerlendirmenizi sağlayacak dekorasyon fikirlerini sizler için derledik. İşte küçük ev dekorasyonu için püf noktalar.

Yuvarlak yemek masası ile daha geniş alanlar yaratın

Yuvarlak yemek masası, kahvaltı masası olarak tercih edilen ama yemek masası olarak kullanıldığında basit kaçtığı düşünülen bir eşya. Ancak, yuvarlak masa, dikdörtgen ya da kare masadan çok daha kullanışlı diyebiliriz. Çünkü hem yer kaplamıyor hemde çok daha fazla kişi oturabiliyor.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 3 evdenhaberler

Televizyonunuzu duvara sabitleyin

Televizyon için alınan ünite duvarda fazlaca yer kaplar. Bunun için televizyonunuzu duvara monte edebilirsiniz. Hatta evinizde şömineniz varsa onun üstüne de monte ederek gerekli alanı kazanabilirsiniz.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 4 evdenhaberler

Duvara monteli çalışma masası

Çalışma masanız için yer yoksa odanızın herhangi bir duvarı bunun için uygun. Şöyle ki, masayı duvara monteleyebilirsiniz böylece hem yerden tasarruf edersiniz hemde şık bir dekorasyona sahip olursunuz. Hatta raflarınızın altına montelediğiniz masa daha kullanışlı olabilir.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 5 evdenhaberler

Divan ile misafirlerinizi daha kolay ağırlayın

Misafir odanız yoksa eve alacağınız divan ile hem yatıya kalacak misafirler için yatak hemde oturup sohbet edilecek bir koltuk edinin.küçük ev dekorasyonu püf noktaları 6 evdenhaberler

Birden fazla amaca hizmet edebilen mobilyalar

Birden fazla kullanım sağlayabilen mobilyalar tam da küçük evler için. Mesela yatak olabilen koltuk, açılır kapanır masa, puf olarak kullanılabilecek sehpalar gibi. Böylece küçük alanları daha verimli hale çevirebilirsiniz.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 7 evdenhaberler

Eski bir tasarım hilesi; Ayna

Ayna odayı hem geniş gösterir hem de odaya şık bir görünüm sağlamasında yardımcı olur. Odanızın duvarında yer yoksa eğer kapaklara ayna monteleyebilirsiniz.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 8 evdenhaberler

Cam ekleyin

Evinizi daha büyük göstermenin bir diğer yöntemi ise evdeki cam sayısını çoğaltmak. Şöyle ki, bazı duvarlar arasındaki duvarları yıkıp onun yerine cam yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Örnek olarak bahçe ve mutfak arasının cam olması çok doğru bir tercih.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 10 evdenhaberler

 

Duvar kağıdı ile küçük ev dekorasyonu

Ferah desenlerde kaplanan duvar kağıdı küçük eviniz için genişliği sağlayabilir.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 11 evdenhaberler

Dikey dolaplar kullanın

Yatak odanız darsa eğer sizin için en uygun olan dikey dolaplar. Bununla birlikte tavanınızın yüksek göründüğünü ve daha ferah bir alan elde ettiğinizi göreceksiniz.

küçük ev dekorasyonu püf noktaları 12 evdenhaberler

 

Kübra Baloğlu / Evden Haberler

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın