TOKİ KONYA HÜYÜK’E 88 KONUT DAHA İNŞA EDECEK
TOKİ, Konya’nın Hüyük İlçesi, Hüyük Mahallesi’nde 88 konut inşa edecek. İhalesi gerçekleştirilen proje kapsamında bir cami ile bölgenin altyapı ve çevre düzenleme işi de yapılacak.

Konutlar 4 katlı olacak

Projede yer alan konutların yükseklikleri zemin+4 kat olacak. Konya Hüyük TOKİ Konutlarında dairelerin 58’i 2+1, 30’u ise 3+1 büyüklüğünde inşa edilecek.

Yerel mimariye yer verilecek

Projede modern ve yerel mimari sentezlendi. Cephe tasarımında yöresel taş kaplamalar ve ahşap kaplama görünümlü cephe tasarımları, söveler, dekoratif pencereler kullanılarak farklılık yaratılmaya çalışıldı.

TOKİ Konya Hüyük Konutları 450 günde tamamlanacak

İhale sürecinden sonra TOKİ yetkilileri teklifleri değerlendirecek ve kazanan firma açıklanacak. Sözleşme sonrasında yer teslimi yapılacak. Bu sürecin yaklaşık 1-2 ay sürebileceği söyleniyor. Firmanın yer tesliminden sonra projeyi tamamlamak için 450 gün süresi bulunuyor. Bu durumda konutların 2018 yılı son çeyrekte teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ Konya Hüyük Konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ’nin projesinde ayrıntılar henüz netleşmiş değil. TOKİ konutları sıfır karla yaptığı için projedeki fiyatların belirlenebilmesi için ihale sonucunun ortaya çıkması gerekiyor. TOKİ konut fiyatlarını belirlerken projelendirme çalışmaları, arsa maliyeti ve ihale bedelini hesaplayıp metrekareye bölüyor. Projedeki dairelerin fiyatları ve başvuru şartları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.