KAĞITHANE’DE KONUT FİYATLARI 3 YILDA YÜZDE 55 ARTTI

Yapılan yatırımlarla ulaşım sorununu büyük ölçüde çözülen Kağıthane ilçesinde konut fiyatları artıyor.

3 yılda konut fiyatları yüzde 55 arttı

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sahibinden Emlak Endeksi Şubat ayı verilerine göre, Kağıthane’de, kiralık ve satılık konutlarda metrekare fiyatlarında artış görülüyor.

İlçede son 3 senede kiralık konutlarda metrekare fiyatı yüzde 45,68, satılık konutlarda ise metrekare fiyatları yüzde 55,47 oranında arttı.

Ortalama metrekare fiyatı 4 bin 802 liraya çıktı

Kağıthane – Pivalepaşa Tünelinin açılması, yapımı devam eden metro hattı, dere ıslahı çalışmaları ve çevre yollarının artırılması ile Kağıthane, özellikle çalışan kesimin büyük ilgisini çekti.

Endeksin şubat ayı verilerine göre 1 +0 ve 1 +1 kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 19 TL, satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı ise 4 bin 802 TL olarak gerçekleşti.

Daha fazla ilan var, daha fazla görüntüleme var

2017 Şubat ayı trafik verileri de Kağıthane ilçesine yönelik ilgiye işaret ediyor. Endeks verilerine göre 1+0 ve 1 +1 kiralık ve satılık konutların, sayfa görüntülenmesinde geçen sene aynı döneme göre yüzde 28 artış gözlemleniyor.

Bölgeye yapılan yatırımların bir diğer yansıması ise ilan sayılarında görülüyor. 1 +0 ve 1 +1 satılık konut ilan sayılarında geçen yıla kıyasla yüzde 137, kiralık konut ilan sayılarında ise yüzde 191’lik bir artış söz konusu.