KAĞITHANE’DE KONUT FİYATLARI 3 YILDA YÜZDE 55 ARTTI

Yapılan yatırımlarla ulaşım sorununu büyük ölçüde çözülen Kağıthane ilçesinde konut fiyatları artıyor.

3 yılda konut fiyatları yüzde 55 arttı

Sahibinden Emlak Endeksi Şubat ayı verilerine göre, Kağıthane’de, kiralık ve satılık konutlarda metrekare fiyatlarında artış görülüyor.

İlçede son 3 senede kiralık konutlarda metrekare fiyatı yüzde 45,68, satılık konutlarda ise metrekare fiyatları yüzde 55,47 oranında arttı.

Ortalama metrekare fiyatı 4 bin 802 liraya çıktı

Kağıthane – Pivalepaşa Tünelinin açılması, yapımı devam eden metro hattı, dere ıslahı çalışmaları ve çevre yollarının artırılması ile Kağıthane, özellikle çalışan kesimin büyük ilgisini çekti.

Endeksin şubat ayı verilerine göre 1 +0 ve 1 +1 kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 19 TL, satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı ise 4 bin 802 TL olarak gerçekleşti.

Daha fazla ilan var, daha fazla görüntüleme var

2017 Şubat ayı trafik verileri de Kağıthane ilçesine yönelik ilgiye işaret ediyor. Endeks verilerine göre 1+0 ve 1 +1 kiralık ve satılık konutların, sayfa görüntülenmesinde geçen sene aynı döneme göre yüzde 28 artış gözlemleniyor.

Bölgeye yapılan yatırımların bir diğer yansıması ise ilan sayılarında görülüyor. 1 +0 ve 1 +1 satılık konut ilan sayılarında geçen yıla kıyasla yüzde 137, kiralık konut ilan sayılarında ise yüzde 191’lik bir artış söz konusu.