İZMİR’E İSTİNYE PARK GELİYOR!
Doğuş Gayrimenkul İstanbul’un lüks alışveriş mekanı İstinye Park markasını İzmir’e taşıyor. Grup, Balçova’ya İzmir İstinye Park AVM yapacak.

Alan büyüdü ÇED süreci yeniden başladı

Doğuş Gayrımenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ve Orta Gayrimenkul Yatırım Yönetimi ve TUR.A.Ş. tarafından yapılması planlanan İzmir İstinye Park Alışveriş Merkezi ve Otel projesinin ÇED süreci başladı.

Proje için İzmir Vergi Dairesi’nin de bulunduğu 1 numaralı parselin dahil edilmesi nedeniyle ÇED süreci tekrarlandı.

24 katlı proje 460 milyona mal olacak

İzmir’in Balçova ilçesi Bahçeler Mahallesi’nde inşa edilecek olan AVM ve 24 katlı Otel projesi 460 milyon TL’ye mal olacak. Üçkuyular’da eski otogar ve pazar yerinin de bulunduğu arazide inşa edilecek olan proje İzmir İstinye Park Alışveriş Merkezi ve Otel Projesi, zemin kotundan itibaren 5 kat yer altına inilecek. Projede 4 kat otopark olarak kullanılacak. Bodrum 1. kattan itibaren 4 kat AVM olacak. Projede 4. kat ile 24. kat arası otel odaları yer alacak.

2 yılda tamamlanacak

İkinci ÇED dosyasında yeralan bilgilere göre projede bazı revizyonlarda yapıldı. Projede otel kısmında oda sayısı ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadan inşaat alanı 301 bin 438 metrekareden 301 bin 185 metrekareye düşürüldü. İki yılda tamamlanması planlanan projenin inşaat çalışmaları Çevresel Etki Değerlendirmesi tamamlandıktan sonra başlayacak.