İNVEST İNŞAAT 3 YILDA 3150 KONUT YAPACAK!
Vadistanbul’un ortaklarından İnvest İnşaat, İstanbul’un Ayazağa, Zeytinburnu, Küçükçekmece ve Başakşehir bölgelerinde 5 yeni proje inşa edecek. Şirketin bu projeler için yapacağı yatırım 1 milyar lirayı bulacak.

3 yılda 3150 konut yapacak

Artaş İnşaat ortaklığıyla birlikte Ayazağa’da Vadistanbul projesinde yer alan İnvest İnşaat, gayrimenkul alanındaki yatırımlarına hız verdi. Şirket, 3 yıl içinde 1 milyar TL’lik 5 proje yaparak 3 bin 150 konut, 260 bin metrekarelik ofis ve 410 adet ticari ünite üretmeyi planlıyor.

Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, bu projelerin Ayazağa, Başakşehir ve Zeytinburnu Veliefendi’de olacağını kaydetti.

Uçar, “Projelerden 246 konut, 92 ofis ve 40 ticari alanın olduğu Vadikoru Ayazağa’da, 273 home ofis ve 11 cadde dükkan-mağazadan oluşan Express 24 ise Basın Ekspres yolu üstünde inşa edilecek.” dedi. “3. projemiz Göl Plus ise Küçükçekme’de 250 konut olarak inşa ediliyor” diyen Uçar, Göl Plus’ı nisan ayında, Vadi Koru projesini ise mayıs ayında satışa çıkaracaklarını söyledi. Bahattin Uçar, yıl sonuna doğru ise 640 konutluk Veliefendi ile 1600 konutluk Başakport projelerini satışa çıkaracaklarını açıkladı. Bahattin Uçar, 500 milyon liralık bir yatırımla yapılacak olan Başakport projesinde konutun yanı sıra 300 ofis ve 140 adet ticari alanı bulunduğunu belirtti.

Göl Plus ve Başakport’ta metrekare 6-8 bin TL

Projelerin fiyat bilgisini de veren Uçar, Küçükçekmece Göl Plus ve Başakport projelerinde metrekare fiyatının 6-8 bin TL,  Ayazağa Vadikoru’da ise fiyatların 9-10 bin TL arasında değişeceğini ifade etti.

Uçar, bu projelerde 4 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

Vadikoru’da her odaya bir otopark

Ön talep toplamaya başladıkları Ayazağa Vadikoru projelerinde 600 araçlık otopark yaptıklarını anlatan Bahattin Uçar, “Neredeyse projede her odaya bir otopark alanı veriyoruz” dedi. Express 24 projesinin yarısını sattıklarını kaydeden Uçar, Vadistanbul projelerinde ise ilk etabın tamamen satıldığını söyledi. Uçar, Vadistanbul’da ikinci etapta yüzde 70, son etapta ise yüzde 60 satış oranlarına geldiklerini söyledi.

Ayazağa bölgesine yoğunlaşacak

Bundan sonra özellikle Ayazağa bölgesinde büyük yatırımlar düşündüklerini açıklayan halihazırda 59 bin metrekarelik arsa satın aldıklarını belirtti. Bölgede 3 projede toplam 900 konut, 110 bin metrekare ofis ile 180 ticari alan yapacaklarını belirten Uçar, yeni arsa alımlarıyla bölgede 300 bin metrekare büyüklüğe sahip bir adaya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

“Referandum yatırım ajandamızı etkilemeyecek”

Referandum sürecini de değerlendiren Bahattin Uçar, sandıktan ne çıkarsa çıksın yatırımlara devam edeceklerini söyledi. Uçar, “Bu ülke bizim. Dolayısıyla sandıktan çıkan sonuca göre hareket etmek bu ülkeye iyilik getirmiyor. Bu nedenle biz firma olarak yatırım ajandamızı değiştirmeyeceğiz”diye konuştu. Kampanyalara da değinen Uçar, “Kampanyalar satışlarımızı yüzde 50 oranında artırmadı, sadece 40 adetlik bir satışı 50’ye çıkardı. Durgunluk sadece psikolojide, algıyı iyi yönetmemiz gerekiyor” dedi.