ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ 2017’DE AÇILACAK
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, inşaatı devam eden Erzurum Şehir Hastanesi’ni 2017 yılı içinde açmaya çalışacaklarını söyledi.

Erzurum Şehir Hastanesi bin 500 yatak kapasitesine sahip olacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yapımı süren Erzurum Şehir Hastanesi inşaatını inceleyerek, müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İncelemenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Akdağ, Erzurumda bin civarında işçinin, teknik elemanın çalıştığı müthiş bir projenin yükseldiğini söyledi. “Şehir hastanesi, mevcut Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile de birlikte kullanılacak.” diyen Akdağ, şöyle devam etti: “Erzurum Şehir Hastanesi nihayetinde bin 500 yataklı bir proje oluyor. Yetiştirdiğimiz uzmanlar, kullandığımız ekipman ve her türlü tıbbi cihazla burası bir referans merkezi. Dünyanın en mükemmel hastanelerinden birini yapıyoruz. Binanın yapısında deprem izolatörleri var. Bunun anlamı, ekipler bir deprem zamanında, ameliyathanede hastanın ameliyatına devam edebilecek. Çünkü Allah’ın izniyle binada bir kırılma, bükülme, eğilme hiç olmayacak.”

Hastanelerde deprem güvenliği sistemini çok önemsediklerini vurgulayan Akdağ. deprem riski bulunan bölgelerde hastaneleri bu sistemle yaptıklarını anlattı.

Erzurum Şehir Hastanesi Doğu Anadolu ve komşu ülkelere hizmet verecek

Akdağ, “Erzurum Şehir Hastanesinde 3 bin 500 araçlık kapalı otoparkımız var. Camiden spor alanına varana kadar tam bir külliye şeklinde tanzim edilmiş durumda. İnşallah bütün dünyaya örnek, mükemmel bir proje yükseliyor. 2017’nin bitimine yetiştirmeye çalışıyoruz. 2018 yılında bu mükemmel hizmet alanı, bütün vatandaşlarımıza, Doğu Anadolu’ya ve komşu ülkelere hizmet eder hale gelecek.” diye konuştu.