ANTALYA EXPO ALANI NE OLACAK?
Tarım Bakanı Faruk Çelik, Antalya EXPO alanının turizme katkı sağlayacak biçimde değerlendirileceğini belirtti. Çelik, bu alana otel yapılabileceğini söyledi.

Alan Türk turizmine kazandırılacak

Antalya’daki EXPO alanı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na devredildi. Antalya EXPO için oluşturulan alanın ne olacağı tartışmalarına Bakan Faruk Çelik’ten cevap geldi.

EXPO alanında yapılacak etkinliklere ilişkin sorumlulukların bakanlıkta olduğunu söyleyen Çelik, “Ama bir taraftan da Özelleştirme Kurumu bünyesinde olduğu için müşteri durumuna göre her an özelleştirme kapsamında duracak. Son derece kıymetli bir alan. Bu alanın Antalya başta olmak üzere Türk turizmine hizmeti noktasında elimizden gayreti gösteriyoruz. Şu anda bazı değişiklikler yapılarak oranın turizme kullandırılmasını amaçlıyoruz. İhtiyaç duyulan noktalara müdahale ederek, harika tabiat alanının, halkın hizmetinde, turistlerin hizmetinde olmasını devam ettireceğiz. Kongre merkezi, kulesi, su oyunları, parkları, bir çok etkinliğin yapılabileceği alan.” şeklinde konuştu.

Çelik, alanın otel olarak da değerlendirilebileceğini söyledi.

Survivor’ın Antalya’nın EXPO alanında yapılacağı iddia edilmişti

Antalya’da geçtiğimiz yıl gündeme gelen iddiaya göre özelleştirme yoluyla satılacak EXPO alanına TV8’in patronu programcı Acun Ilıcalı talip olmuştu.

Acun Ilıcalı’nın Survivor ve benzeri yarışmaları EXPO alanında çekeceği öne sürülmüştü.

Ancak konu hakkında herhangi bir ek gelişme yaşanmadı.