TARKAN HAFTALIĞI 23 BİN TL’YE ALMANYA’DAN VİLLA KİRALADI
Tarkan tatil için gözlerden uzak Almanya’nın Sylt adasını tercih etti. Tarkan, adadaki bir malikaneyi günlüğü 800 eurodan bir haftalığına kiraladı. Tarkan’ın cebinden 1 haftalık aile tatili için yaklaşık 23 bin TL çıktı.

Harbiye’den Almanya’ya geçti

Pop müziğin star ismi Tarkan, son pop albümü ’10’un Harbiye Açıkhava’daki ilk konser serisini tamamlar tamamlamaz ailesiyle Almanya’ya uçtu.

Tarkan ailesiyle çıktığı tatil için Almanya’nın kuzeyindeki Sylt Adası’nda geceliği 800 euro’ya (3 bin 300 TL) bir ev kiraladı.

Şehrin kalabalığından uzak adada ailesiyle baş başa vakit geçiren ünlü sanatçının cebinden 8 odalı ve 5 banyolu malikaneyi 1 hafta kiralama karşılığında da 5 bin 600 euro (yaklaşık 23 bin TL) çıktı.

Tarkan neden Sylt adasına gitti?

Almanya’nın en kuzeyinde, Danimarka sınırındaki Sylt adası, daha çok sörf tutkunlarına hitap ediyor. Avrupa’nın en güzel kumsallarından birine sahip ada, soğuk ve dalgalı deniziyle yüzmeyi sevenler için çok uygun bir tatil yeri değil. Ancak büyük dalgaları sörf için oldukça uygun. Zaten adada sörf turnuvaları da düzenleniyor. Tarkan’ın sörf yapıp yapmadığı bilinmiyor. Ancak Tarkan’ın eşinin ailesinin Almanya’da yaşadığı düşünülürse, Tarkan’ın böyle bir tatili tercih etmesinin nedeni anlaşılıyor. Hem aileyle hem de gözlerden uzak bir tatil için Sylt uygun bir yer gibi görünüyor.

Hamburg’a 3 saat uzaklıktaki adanın anakrayla, kumların birikmesiyle oluşmuş ardından karayoluna çevrilmiş bir bağlantısı da bulunuyor.