TOKİ HAKKARİ YÜKSEKOVA’DA 1830 KONUTUN YAPIMINA BAŞLADI

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Hakkari Yüksekova’da, hendek terörü nedeniyle evleri ağır hasar görenler için yapacağı bin 830 konut için çalışmalara başladı.

Yüksekova Esenyurt Mahallesi’nde zemin düzeltme çalışmaları başladı

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yüksekova’da huzur ve güvenliğin tesisi amacıyla geçen yıl 13 Mart’ta sokağa çıkma yasağıyla başlayan ve 20 Nisan’da tamamlanan “Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu”nun ardından, PKK’lı teröristlerin neden olduğu mağduriyetler giderilmeye başlandı.

Bu kapsamda terör saldırılarından dolayı evleri ağır hasar gören ve yıkım kararı verilen vatandaşlar için Yüksekova Esenyurt Mahallesi’nde TOKİ tarafından yapılması planlanan bin 830 konut için çalışma başlatıldı.

Yüklenici firma ekipleri, konutların yapılacağı sahadaki karları iş makineleriyle temizleyerek, zemin düzeltme çalışmasında bulundu.

Gelecek hafta temel kazıları başlayacak

İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, yaptığı açıklamada, mart ayı sonunda temel atma törenini gerçekleştireceklerini söyleyerek, Firma yolunu açmakla başladı. Kar şartları ve soğukluk biraz hafiflediği zaman temellerin betonunu atmaya başlamış olacağız. Firma önümüzdeki hafta kazılarına başlayacak. İlk kazma vuruldu, devamı da gelecek. Bin 830 konut startını almış oldu.” ifadesini kullandı.