Uygun fiyata dekorasyon fikirleri
Uygun fiyata dekorasyon fikirleri

Eviniz için bir şeyler yapmaya, bir şeyler üretmeye, evinizi daha güzel hale getirebilecek, daha özelleştirilmiş, uygun fiyata dekorasyon fikirleri yapmaya hazır mısınız? Yapmanız gereken şey uygun fiyatlı bir kaç malzeme edinmek ve yazımızı okumak.Uygun fiyata dekorasyon fikirlerimiz sizin gibi birinin onları gerçeğe dönüştürmesini bekliyor.

Şık mumluklar

Hem iç hem de dış mekan kullanımı için ideal olan bu küçük küp fenerlerin yapımı gerçekten çok kolay. Tüm ihtiyacınız olan şey mum, tutkal, kare dübel çubukları, çubuklarla kesmek için bir şeyler ve sevdiğiniz renklerde sprey boyalar.

Uygun fiyata dekorasyon

Dübel çubuklarınızı istediğiniz renge boyayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra mumunuzu oluşturduğunuz küpün içerisine tutkal yardımıyla yapıştırın. İşte severek kullanacağınız modern mumluğunuz hazır.

Kütük parçası ile gelen şıklık…

En sevdiğimiz kendin yap projeleri düşmüş ağaç dalların kullanımını içerir. Bunlardan biri, kullanmak istediğiniz dalın türüne, boyutuna, şekline ve diğer her türlü ayrıntıya dayalı olarak çeşitli şekillerde özelleştirilebilen bu dal mum tutucusudur. Tüm süreç çok basit. Sadece dalını al, biraz yağla ve temizle, sonra da mumlara tutturmalarını sağla ve mumlarını koy. Dalları boyayabilir veya cila ile bir son kat verebilirsiniz.

Aydınlatmanız için uygun fiyata dekorasyon fikirlerimiz

Bir lambanız var ve güzel olduğunu düşünüyorsunuz ama tasarımında bir şeylerin eksik olduğunu hissediyorsunuz. Bu durum size tanıdık geliyor mu? Merak etmeyin bu oldukça yaygın bir durum ve çözüm çok basit olabilir: abajurunuzu özelleştirmek! Yapacağınız tek şey onu beğendiğiniz kumaşla örtmek. İstediğiniz bir kumaş parçasına, spreyli bir yapıştırıcıya ve uygun bir şekle sahip bir abajura ihtiyacınız olacak. İşte bu kadar basit!

İçi boş iplik topları gibi görünen bu dünya abajurlarını biliyor musunuz? Bunlardan birini kesinlikle yapabilirsiniz ve bunu yaparken bile eğlenebilirsiniz. Abajurun ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlı olarak, yuvarlak bir balon ve bir parça ipe ihtiyacınız olacaktır. Pamuk ipi veya çok kalın olmayan bir ip kullanabilirsiniz. Öncelikle balonu şişirin ardından ipi balonunun etrafına karışık bir şekilde sarmaya başlayın.Sarma işleminde ip, balonun tamamını sarmalı.Bu işlemden sonra ip sarılmış balonun üzerine tutkal sürün ve tutkalın kuruması için bir süre bekleyin.Sürdüğünüz tutkal kuruduktan sonra balonu iğne veya benzeri eşya ile patlatın.Tutkallı ipin içerisinden çıkarın. Yeni avizeniz kullanıma hazır! Hem de ellerinizle hazırladınız.

Kavanoz kapağından bardak altlığı

İşte uygun fiyata dekorasyon fikirlerimizden en kolayı!

Her evde onlarca kavanoz bulunmakta. Camdan yapılan kavanozlar ne yazık ki çabuk kırılır ancak kapakları metalden yapıldığı için oldukça dayanıklı olur. Boşa çıkan kavanoz kapaklarınızı dilerseniz oldukça pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu kapakları tarzınıza göre süsleyebilir ve bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Bunun için bizim önerimiz, bakır renginde bir sprey edinmeniz. İçten dışa doğru sprey ile kapakları boyayın üzerine ise dilediğiniz desen ve modelde duvar kağıdını kolayca yapıştırabilirsiniz.

Çiçeklerinizin güzelliği kadar önemli: saksılar

Evinizde var olan veya yeni alacağınız saksılarınızı zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Örneğin paket ipliklerinizi saksının etrafından dolayarak dilediğiniz renk saksıya sahip olabilirsiniz. Yahut saksınızla zıt renge sahip olacak sprey boya ile dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Renkli bantlarla yine dilerseniz tamamını ya da hayal gücünüze göre istediğiniz şekli çok kolay verebilirsiniz.

Begüm Sarıyağ / Evden Haberler

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın