ÜNLÜLER İSTANBUL’UN HANGİ SEMTİNDE YAŞIYOR?
Kasım ayında kaç konut satıldı? En fazla hangi şehirlerde ev satılıyor?

İstanbul sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en büyük metropollerinden biri. Trafiği ve kalabalıklığı içinde yaşayanlara zor anlar yaşatsa da hem ticaret hem sanat İstanbul’da hayat buluyor. Ünlüler İstanbul dışındaki şehirlerde yaşama imkanına sahipken bir çoğu İstanbul’dan kopamıyor. Ancak İstanbul içinde de ünlülerin tercih ettiği semtler bulunuyor. İşte size ünlüleriyle ünlü 5 semt!

Ünlülerin mekanı Nişantaşı

İsmini Osmanlı zamanında okçuların talimlerini yaptıkları dikili taşlardan alan Nişantaşı, şüphesiz İstanbul’un en gözde semtlerinden biri. Lüks mağazaları, tarihi dokuya sahip apartmanları, canlı kent hayatı bu semti ünlüler için de cazibeli hale getiriyor. Ezgi Mola, Ayşe Özyılmazel, Berrak Tüzünataç, Gülse Birsel ve Ece Sükan gibi Türkiye’nin en beğenilen isimleri yaşamak için Nişantaşı‘nı tercih ediyor. Bu isimlerin yanı sıra Semiramis Pekkan ve Demet Akalın gibi isimlerin de bu semtte daireleri bulunuyor. Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ gibi erkek güzelleri bölgede oturmasa da sık sık burada görüntüleniyor. Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan da Nişantaşı’nda oturan ünlü isimler arasında yer alıyor. Günseli Kato, Tan Sağtürk, Bergüzar Korel, Gürgen Öz ve Zeliha Berksoy’un da bu bölgede oturduğu biliniyor.

Sakinliği sevenler Kemerburgaz’da

Yeşile doymak, ormanın tadını çıkarmak, kalabalık hayran kitlelerinden uzaklaşmak isteyenlerin tercihi Kemerburgaz. Pınar Dilek ile evliliğinden hemen önce bu semtten bir daire satın alan Tarkan, bu ünlü isimlerden biri. Eski adı Pirgos olan bu semtte bulunan gösterişli villalardan satın almayı tercih eden isimler arasındaysa; Hülya Avşar, Arzum Onan ve Yılmaz Erdoğan gibi ünlüler de bulunuyor. Dünya güzeli Azra Akın da bölgeyi tercih eden ünlülerden.

Hareketli yaşam Cihangir’de

Son yıllarda sanatın merkezi haline gelen Cihangir, hareketli bir yaşamı seven ünlülerin tercihi. Yabancı sakinlerinin de katkılarıyla çeşitli kültürlerin harmanlandığı bu semt, hem mimarisi hem de nefes kesici manzarasıyla İstanbul’un en özgün semtlerinden biri. Cihangir’i özellikle yatırım yapmak için tercih eden ünlü isimlerden birisi Sinan Çetin: Birçok ünlü isim Çetin’in kiracısı konumunda. Ünlü yönetmenin yanı sıra Cihangir’i tercih eden isimler arasında oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, Şener Şen ve Türk rock müziğinin önemli ismi Teoman da yer alıyor. Sinem Kobal’la birlikte gayrimenkul yatırımına yönelen İmirzalıoğlu’nun bölgede 2 oteli olduğu ancak iş yapmayan otellerin kapandığı da gelen bilgiler arasında. Hümeyra, Engin Günaydın, Yetkin Dikinciler, Fikret Kuşkan, Ata Demirer, Olgun Şimşek, Hale Soygazi, Yelda Reynaud, Güven Kıraç, Selçuk Yöntem, Deniz Türkali, Ayşegül Aldinç, yazar ve şair Murathan Mungan ile yazar Orhan Pamuk da Cİhangir’i tercih eden diğer isimler.

Dar sokakları enfes sahiliyle Bebek

Beşiktaş ilçesine bağlı olan Bebek, asayişi sağlamak adına bu semte Fatih Sultan Mehmet tarafından tayin edilen Bebek Çelebi’den alıyor. Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Muazzez Ersoy ve başarılı oyuncu Pınar Altuğ’un bu semtte evleri bulunuyor. Ayrıca Rumelihisarı ile Arnavutköy arasında kalan bu semtin eşsiz güzellikteki sahilinde gezerken, Nurgül Yeşilçay ve Burçin Terzioğlu gibi isimlere de rastlamanız mümkün. Her ne kadar Kemerburgaz’da otursa da Hülya Avşar da sık sık bölgede koşuya çıkıyor. Pınar Altuğ, şovmen Okan Bayülgen ve manken Cansu Dere’ye de bölgede rastlamak mümkün.

Merkezi hareketli ara sokakları sessiz semt Etiler

İstanbul’da ünlülerin ev almak için en çok tercih ettiği semtlerden biriyse Etiler. Müziğin usta isimlerinden Orhan Gencebay’ın bu semtte iki dairesi, bir de villası olduğu biliniyor. Her ne kadar merkezi ve hareketli olsa da ara sokaklarının sakin ve huzurlu olduğu bu semt, Seda Sayın, Emre Kınay ve Ferhat Göçer tarafından da tercih ediliyor. Yılmaz Erdoğan, Nefise Karatay ve Ebru Gündeş’in de semtte birer evleri bulunuyor. Nurseli İdiz, Türkan Şoray, Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil, yazar Ayşe Kulin, Ece Gürsel, Neşe Erberk, Leman Sam ile Emel Müftüoğlu ve menajer Stelyo Pipis akla gelen diğer isimler.