İşte Tommy Hilfiger’ın muhteşem evi!
Ünlü modacı Tommy Hilfiger, New York’taki dairesini 80 milyon dolara satışa çıkardı. Hilfiger, lüks evi ilgi görmeyince fiyatı 1 yılda 30 milyon dolar indirdi. Ancak yine de ev hala yaklaşık 170 milyon TL değerinde.

80 milyon dolardan 30 milyon dolara düştü

ABD’li dünyaca ünlü modacı Tommy Hilfiger, New York’ta, Central Park manzaralı Plaza Otel’deki penthouse dairesini geçtiğimiz yıl satışa çıkardı.

520 metrekare büyüklüğündeki dubleks daire için Hilfiger 80 milyon dolar yani yaklaşık 275 milyon TL istiyordu. Ancak daire ilgi görmeyince Hilfiger da indirim yapmak zorunda kaldı.

Hem de öyle böyle bir indirim değil. Hilfiger dairesinin satış fiyatını 30 milyon dolar indirdi.

Ancak bu yüksek indirime rağmen dairenin fiyatı hala düşük sayılmaz. Hilfiger dairesi için 50 milyon dolar, yani yaklaşık 170 milyon TL istiyor.

Uzmanlara göre dairenin yeni fiyatı “kelepir”

Emlak uzmanları, yapılan bu indirimle, dairenin piyasaya göre ‘kelepir’ hale geldiğini söylüyor. Uzmanlar, “Hem Central Park manzarasına, hem de 4 yatak odasına sahip olan bir daire için bu fiyat çok iyi” diyor.

Daire Plaza Otel’in en üst katında

Eğer satış gerçekleşirse Amerika’nın en pahalı evlerinden biri olacak.

Plaza otelin en üstünde, 18 ve 19’uncu katlarda bulunan dublex ev, Central Park manzaralı, 5 odalı ve 5 banyolu.

Hilfiger’ın evi, Andy Warhol tabloları ve paha biçilmez başka sanat eserleriyle dolu. Ancak eserler satış kapsamında yer almıyor.

Penthouse daireyi tamamen kendi tarzıyla yeniden yaratan Hilfiger’ı evi 2008 yılında almıştı. 25 milyon dolarlık 2 ayrı daireden oluşan ev, yüklü bir onarım bedeliyle bugünkü haline çevrilmişti. Bütün bunlar evin emlakçılar tarafından neden “kelepir” olarak değerlendirildiğini doğruluyor.

İşte Tommy Hilfiger’ın Park Plaza’daki 50 milyon dolarlık penthouse dairesi
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın