Toki Rize Güneysu Ulucami Mahallesi’ne 158 konut yapacak (2018)
Toki Rize Güneysu Ulucami Mahallesi

Toki Rize Güneysu Ulucami Mahallesi’ne 158 konut yapacak. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak projenin geçtiğimiz aylarda da ihalesi yapılmıştı.

İhale 8 Mart’ta

Toki’nin Rize’nin Güneysu İlçesi Ulucami Mahallesi’nde  yapacağı kentsel dönüşüm projesinin ihalesi, 8 Mart 2018 günü saat 15:00’da Toki İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak.

Toki Rize Güneysu

Toki Rize Güneysu Ulucami Mahallesi Evleri’ne başvurular ne zaman başlayacak?

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genelde 2 ay içerisinde sonuçlandırıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İnşaat başladıktan 2 ay sonra da projeyi satışa çıkarıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleri de bulunduğundan, Toki projede inşaat bitene kadar satış işlemi yapmayabiliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.

Toki Rize Güneysu Ulucami Mahallesi Kentsel Dönüşüm Evleri daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki ürettiği konutları maliyetine satıyor. Maliyet hesabında hem ihale hem de arsa tutarı önemli bir kalem oluşturuyor. Özellikle şehir merkezine yakın projelerde veya kentsel dönüşüm projelerinde maliyet artıyor. Çünkü hak sahiplerine ücretsiz daire veriliyor ve toplam maliyet, Toki’nin elinde kalan daireler üzerinden çıkarılıyor.

Normalde 80-130 bin TL aralığında olan ortalama 2+1 daire fiyatları kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleriyle varılan uzlaşmaya göre 150-20 bin TL aralığında satılıyor.

Projenin daire fiyatları belli olduğunda ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.

Toki Güneysu Ulucami Mahallesi Evleri görselleri

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın