Toki Nevşehir Merkez İlçesi’nde yeni projeye başlıyor (2018)
Toki Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Evleri

Toki Nevşehir Merkez İlçesi’nde 1410 konutluk yeni bir projeye başlıyor. Kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilecek projede konutların yanı sıra bir okul, bir cami ve iki de ticaret merkezi inşa edilecek.

İhale 15 Mart’ta

Toki, Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ihalesi 15 Mart 2018 günü, saat 14:30’da Toki İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

Toki Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Evleri

Toki Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Evleri’ne başvurular ne zaman başlayacak?

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genelde 2 ay içerisinde sonuçlandırıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İnşaat başladıktan 2 ay sonra da projeyi satışa çıkarıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleri de bulunduğundan, Toki projede inşaat bitene kadar satış işlemi yapmayabiliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.

Toki Nevşehir Merkez Evleri daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki ürettiği konutları maliyetine satıyor. Maliyet hesabında hem ihale hem de arsa tutarı önemli bir kalem oluşturuyor. Özellikle şehir merkezine yakın projelerde veya kentsel dönüşüm projelerinde maliyet artıyor. Çünkü hak sahiplerine ücretsiz daire veriliyor ve toplam maliyet, Toki’nin elinde kalan daireler üzerinden çıkarılıyor.

Normalde 80-130 bin TL aralığında olan ortalama 2+1 daire fiyatları kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleriyle varılan uzlaşmaya göre 150-200 bin TL aralığında satılıyor.

Projenin daire fiyatları belli olduğunda ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.
1 Comment

Bir Yorum Yazın