Toki Mersin’de yeni bir projeye başlıyor

Mersinlilere yeni müjdeyi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum verdi. Mersin’e yönelik projeler hakkında önemli açıklamalar yapan Bakan, alt gelir grubu için arazilere bakıldığını ifade etti. Kurum, Mersin’e ilişkin bir master plan hazırlandıktan sonra kentsel dönüşüme başlanacağını ifade etti. Bakan, Toki Mersin projesi için neler söyledi? Tüm detaylar haberimizde…

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Toki Mersin'de yeni bir projeye başlıyor

Mersin’de Toki projeleri yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mersin’de Toki aracılığıyla yapılacak toplu konut projeleri ile ilgili araziler baktığını belirtti. Bakan, “Mersinimiz’in çok beklediği, TOKİ ile hem emeklilerimize hem de sosyal anlamda alt gelir grubuna yönelik konutlar için bugün arazilerimize baktık. Bunların kararlarını aldık” ifadelerini kullandı.

Emeklilere ve alt gelir grubuna yönelik projeler için ise “İnşallah önümüzdeki süreçte hem emeklilerimize hem de alt gelir grubuna yönelik projeleri gerçekleştiriyor olacağız” dedi.

Kurum, Mersin’in Akdeniz ilçesindeki Ataş bölgesi ile Bahçe ve Barış mahallelerinde vatandaşların da fikirleri alınarak, rıza gösterdiği kentsel dönüşüm projelerini yapmak istediklerini ifade etti. “Bu artık elzem. Çünkü gerçekten orada hem sosyal donatı hem de alt yapı anlamında büyük sıkıntılar var. Bu sıkıntıları bizim aşmamız gerekiyor. Örnek dönüşümü Mersin’e inşallah yapıp, tüm kent için örnek bir proje yapma noktasında burada çalışmaları TOKİ eliyle başlatıyor olacağız.” diye konuştu.

Alt gelir grubu için arazilere bakıldı

Bakan Kurum, “Mersinimiz’in çok beklediği, Toki ile hem emeklilerimize hem de sosyal anlamda alt gelir grubuna yönelik konutlar için bugün arazilerimize baktık. Bunların kararlarını aldık. İnşallah önümüzdeki süreçte hem emeklilerimize hem de alt gelir grubuna yönelik projeleri gerçekleştiriyor olacağız” dedi.

Mersin’de çarpık yapılaşma gördüğünü ifade eden bakan, “Mersin’de şehrin adeta kuzeyden güneye rüzgarını kesen bir yapılaşmayla da karşı karşıya kaldık. Sırf bu yeni yapılaşmaların dışında da çarpık bir yapılaşmayı Mersin ilimizde gördük. Bu da Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak beni ve milletvekillerimizi de oldukça rahatsız etti” şeklinde konuştu.

Kurum, beraberindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan ile Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret etti.

Burada bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Mersin’de bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Bakanlık olarak illeri tek tek geziyoruz” dedi. Ayrıca Bakan, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gerektirdiği şekilde yapmamız gerekenleri yerinde vekillerimizle, bakanlarımızla, valilerimizle birlikte görüp, projelere ilişkin kararlar alıp, sahada hızlı bir şekilde uygulamak istiyoruz.” dedi.

Mersin Toki projesi haber videosu

Burak ERK / Evden HaberlerBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*