Toki Malatya Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapacak! (2018)
Toki Malatya Yeşilyurt Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2018

Toki Malatya Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde 383 konutluk bir kentsel dönüşüm projesine başlıyor. Projede konutların yanı sıra 6 dükkan, bir cami ve bir adet de mahalle odası yer alacak.

İhale 26 Şubat’ta

Toki tarafından Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Hoca Ahmet Yesevi Mah. 1.Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 383 konut inşa edilecek. Projenin ihalesi 26 Şubat 2018 saat 14:30’da Toki İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

Toki Malatya Yeşilyurt Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2018

Toki Malatya Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Evleri’ne başvurular ne zaman başlayacak?

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genelde 2 ay içerisinde sonuçlandırıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İnşaat başladıktan 2 ay sonra da projeyi satışa çıkarıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleri de bulunduğundan, Toki projede inşaat bitene kadar satış işlemi yapmayabiliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.

Toki Malatya Yeşilyurt Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Evleri daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki ürettiği konutları maliyetine satıyor. Maliyet hesabında hem ihale hem de arsa tutarı önemli bir kalem oluşturuyor. Özellikle şehir merkezine yakın projelerde veya kentsel dönüşüm projelerinde maliyet artıyor. Çünkü hak sahiplerine ücretsiz daire veriliyor ve toplam maliyet, Toki’nin elinde kalan daireler üzerinden çıkarılıyor.

Normalde 80-130 bin TL aralığında olan ortalama 2+1 daire fiyatları kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleriyle varılan uzlaşmaya göre 150-20 bin TL aralığında satılıyor.

Projenin daire fiyatları belli olduğunda ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.

 
2 Comments

  1. ANATAR TESLİMİNDE EŞİME NOTERDEN VEKALET YAPMASAN ANAHTAR TESLİMİ GERÇEKLEŞİRMİ VEYA ELDEN EVRAK İMZALASAM OLURMU

Bir Yorum Yazın