TOKİ MALATYA ARAPGİR 3. ETAP PROJESİNE BAŞLIYOR
TOKİ, Malatya’nın Arapgir ilçesinde daha önce inşa ettiği 2 etaba bir yenisini daha ekleyecek. TOKİ Arapgir 3. Etap konutlarında 161 daire yer alacak. Projenin ihalesi 6 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşecek.

TOKİ Malatya Arapgir 3. Etap konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ genelde ihaleden sonraki 2 hafta içinde ihaleyi kesinleştiriyor. Sonraki 10 gün içinde de ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Malatya Arapgir 3. Etap konutlarına başvuruların 2018 yılı sonunda başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihi açıklandığında EVDENHABERLER‘den öğrenebilirsiniz.

Arapgir 3. Etap TOKİ Evleri’nde daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları da önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak TOKİ’nin bölgede 2+1 konutları 80-110 bin, 3+1 konutları ise 100-150 bin TL aralığında sattığını, bu projede de benzer rakamların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.
4 Comments

    • Sibel hanım,

      3. Etap ihalesi iptal oldu. Ancak ihale yenilenir ve inşaat çalışmaları başlarsa proje satışa çıkar. TOKİ’nin şuan ki takviminde öyle bir ihale görünmüyor

    • 3’üncü Toki ne zaman yapılacak acaba ihale yapıldı mı ben İstanbul’da oturuyorum Arapgir’de yerleşmek istiyorum.3’üncü etap Toki’ye müracaat yaptım ne zaman yapılacak acaba Saygılarımla

      • İhale geçtiğimiz yıl yapılmadı. Bu yıl sonunda satışa çıkacağını tahmin ediyoruz.

Bir yorum yazın


*