TOKİ, DENİZLİLİ DAR GELİRLİLERİ 130 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ YAPACAK
TOKİ Denizlili dar gelirli 786 aileyi aylık 130 lira taksitle ev sahibi yapacak. TOKİ tarafından Merkezefendi ilçesi, Karahasanlı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan evler dar gelirli vatandaşlara verilecek. Denizli Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve TOKİ işbirliğiyle yapılan sosyal konutlar için başvurular Mart ayında başlıyor.

KONUTLAR DAR GELİRLİYE 35 BİN 100 LİRA

Denizli Valiliği dar gelirli ailelerin ev sahibi olabilmesi için yürüttüğü projede sona gelindi. Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, 786 konutun tamamlandığının müjdesini verdi. Valilikten yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi 786 aile aylık 130 lira taksitle ev sahibi olacak. Brüt 67,5 metre kare ve 2 oda 1 salon niteliğinde yapılan konutları almaya hak kazanan aileler 270 taksitle ev sahibi olacak. Toplamda 35 bin 100 liraya mal olacak olan konutlar için başvurular Mart ayında yapılacak.

KONUTLAR SADECE DAR GELİRLİLER İÇİN

Konutların gerçek ihtiyaç sahiplerinin ev sahibi olması için yapıldığını bu nedenle herkesin başvuru yapamayacağını kaydeden Vali Altıparmak şu bilgileri verdi; “Konutlara başvuru için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce belirlenen başvuru şartları mevcut olup bu şartları taşıyan vatandaşlarımızın başvurusu alınarak değerlendirilecektir. Bu fırsatı vatandaşlarımıza sağlayan Hükümetimize, Bakanlarımıza ve TOKİ Başkanlığı’na ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”