TOKİ Çankırı Aşağıpelitözü’nde talep topluyor

TOKİ Çankırı’nın Merkez ilçesine bağlı Aşağıpelitözü’nde 965 konutluk yeni projeye başlayacak. Proje için talepler 6-30 Kasım tarihleri arasında toplanacak. Yeterli başvuru olması halinde TOKİ projeyi hayata geçirecek. Başvurular Ziraat Bankası Çankırı Karatekin şubesine yapılacak. İşte TOKİ Çankırı Aşağıpelitözü Konutları detayları!

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Aşağıpelitözü TOKİ Konutları fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ projede 2+1 dairelerin yaklaşık 143 bin TL’den, 3+1 dairelerin ise 213 bin TL’den başlayacağını tahmin ediyor. Ancak asıl fiyatlandırma için ihalenin gerçekleşmesi beklenecek. İhale sonrası toplam tutar üzerinden metrekare ve şerefiye bedelleri hesaplanacak.

TOKİ Çankırı Merkez Konutları’nda taksitler ne kadar olacak?

TOKİ Çankırı Merkez Aşağıpelitözü projesinde 2+1 daireler alt gelir grubu, 3+1 daireler ise orta gelir grubu konutları olarak değerlendirilecek. Daireler için ödeme planlarına bu değerlendirmeye göre şekillenecek.

Buna göre Çankırı Aşağıpelitözü TOKİ Konutlarında 2+1 dairelerde, yüzde 12 peşin ödemelerde 180 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 216 ay, yüzde 25 peşin ödemelerde ise 240 ay taksit imkanı sunulacak.

Eğer daire fiyatları TOKİ’nin tahmin ettiği gibi 143 bin TL’den başlarsa en ucuz 2+1 daire, 24 bin 600 TL peşin 477 TL taksitle alınabilecek.

Taksitle her 6 ayda bir kez ÜFE, TÜFE veya memur maaş zammından hangisi düşükse o oranda artırılacak.

Alt gelir grubu konutları için ilk taksitler konut tesliminden sonra başlayacak.

Alt gelir grubu konutları borçları bitene kadar kiraya verilemiyor, devir edilemiyor.

Orta gelir grubu olarak geçen 3+1 daireler içinse alıcılara yüzde 10 peşin ödemelerde 120 ay, yüzde 15 peşin ödemelerde 156 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise 180 ay taksit imkanı sunuluyor.

Buna göre en ucuz 3+1 daire 36 bin 600 TL peşin, 180 ay 947 TL taksitle alınabilecek.

Taksitle her 6 ayda bir kez memur maaş zammı oranında artırılacak.

İlk taksitler ise sözleşme imzalanmasından sonraki 4. ay başlayacak.

Orta gelir grubu konutları, teslim tarihinden bir yıl sonra devir edilebiliyorlar.

Çankırı Aşağıpelitözü TOKİ Evler başvuru şartları

Çankırı Merkez Aşağıpelitözü TOKİ Konutlarında başvurular 6-30 Kasım tarihleri arasında Çankırı Karatekin Ziraat Bankası şubesine yapılacak.

Projeden 2+1 daire almak isteyenler için başvuru bedeli 4 bin TL. 3+1 dairelere başvurmak için ödenmesi gereken bedel ise 6 bin TL.

2+1 dairelere başvurmak için gereken şartlar şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Çankırı il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması veya kredi kullanmamış olması,

4. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması,

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması,

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olması (Fazla sayıda başvuru yapanın başvurusu geçersiz sayılacak)

2+1 dairelere başvuru için gereken belgeler

1. Nüfus Cüzdanı fotokopisi, (Aile bireylerinin T.C. Vatandaşlık Numaraları, Nüfus Müdürlüğünden onaylı Vukuatlı nüfus kaydı,

2. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeler, ( Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti  altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecek)

3. Çankırı il nüfusuna kayıtlı olması veya il sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmekte (İl/ilçe Nüfus  müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi

4. Başvuru esnasında, konut alıcısı; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair Tapu Kaydı Taahhütnamesini ve ayrıca Başvuru Formunu başvuru sırasında bankada imzalayacak.

3+1 dairelere başvurmak için gereken şartlar şöyle;

Başvuru sahibinin,

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması veya kredi kullanmamış olması,

3. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olması,

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılmış olması (Fazla sayıda başvuru yapanın başvurusu geçersiz sayılacak)

3+1 dairelere başvuru için gereken belgeler

1. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

2. Konut alıcısı; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair bankada imzalanacak Taahhütname

Projeyle ilgili açıklanan tüm detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiyi 4448654 nolu TOKİ Çağrı Merkezi‘nden alabilirsiniz.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*