TAMİNCE’NİN “EFSANELER DİYARI” GÜN SAYIYOR
Rixos oteller grubu sahibi Fettah Tamince’nin kurduğu dev tema park 1 temmuzda kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Tamince, “The Land of Legend”, “Efsaneler Diyarı”nın Antalya’ya ilave 1 milyon turist kazandırmasını hedeflediklerini söylüyor..

Antalya’nın dünyaca ünlü turizm bölgesi Belek’te yer alan projenin turistler için yeni bir destinasyon oluşturulması hedefleniyor.

“Öyle bir şey yapalım ki insanlar ülkelerinden, binlerce kilometre öteden bir de bunun için gelsinler istedik. Bu ülkenin denizine, doğasına, tarihine gelen çok ziyaretçimiz var, ama bu yeni geliştirdiğimiz ürün yeni bir değer, fark olabilir mi? Bunun arayışı içinde olduk” diye konuşan Rixos’un Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Antalya için de ne kadar lüks olursa olsun yenilik değildi. Antalya’da eğlence, gece şovları, uluslararası markaların olduğu alışveriş, su dünyası, çocuk kraliyeti bütün bunları bir araya getirebileceğimiz merkez oluşturalım istedik” diye konuştu. Projenin statik yapıda değil 2019’a kadar devam eden bir inşa sürecini yaşayacağını belirten Tamince, projenin açılan haliyle 1 milyar 500 bin TL’lik yatırım olduğunu ve tamamlandığında yatırım bütçesinin 4 milyar TL’yi bulacağını belirtti.

The Land of Legends misafirlerini, Türkiye’nin çocuklara özel tasarlanmış ilk oteli, Kingdom’ın masal dünyası karşılıyor. 401 oda ve 1100 yatak kapasiteli Kingndom ’otel’ olarak isimlendirilmedi. 17 bin metrekare alan üzerine kurulu Kingdom, çocuklar için adeta bir krallık olarak düzenlendi. Kapı zillerinden abajurlarına kadar Kingdom’da odalar, The Land of Legends’in ilham kaynağı masalları yansıtmak üzere özel olarak tasarlandı. Tüm misafir odaları ve süitlerde farklı konseptlerin yanı sıra, Play Station’lar ve çift ekranlı LED TV’ler gibi modern hayatın kolaylıkları ve eğlence imkanları da bulunuyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*