Suriye’de 18 kişinin ölümüne neden olan terörist, MİT tarafından yakalandı
18 kişinin ölümüne neden olan saldırı, Suriyeliler tarafından protesto edildi

Suriye’de 18 kişinin ölümüne neden olan saldırının sorumlusu, MİT tarafından yakalandı. Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan MSB, PKK/YPG terör örgütünün, DEAŞ’lıları serbest bıraktığını söyledi.

Dün, Suriye’nin kuzeyinde, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde askeri muhaliflerin kontrolündeki El Bab ilçesinde terör saldırısı meydana geldi. Bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden sivillerin sayı 18 olarak açıklanırken çok sayıda yaralının da olduğu bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığının dün yaptığı açıklamada ”Fırat Kalkanı bölgesinde El Bab otogarında bombalı araç patlatan terör örgütü 10 masum sivili katletti, 15’den fazla kişiyi de yaraladı” bilgisini verdi. Öte yandan MSB yaptığı açıklamada, saldırının sorumlularına yönelik ”İnsanlıktan nasibini almayan PKK/YPG terör örgütü, DEAŞ ile aynı yöntemleri kullanarak masum sivilleri hedef almaya devam ediyor.” vurgusunu yaptı.

Bugün ise Milli Savunma Bakanlığı, yeni bir açıklama yaparak dünkü saldırının sorumlusu teröristin, MİT tarafından yakalandığını duyurdu.

”PKK/YPG örgütü, en az 800 DEAŞ’lıyı serbest bıraktı”

Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklamada yer alan bir başka nokta da ”Türkiye, DEAŞ ile göğüs göğüse savaşan tek NATO ve Koalisyon ülkesi olarak Suriye ve Irak’ta 4000’den fazla DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirirken, PKK/YPG terör örgütü ise Tel Abyad Hapishanesi’ndeki en az 800 DEAŞ’lıyı serbest bıraktı.” ifadelerinin kullanılması oldu.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın