Söz dizisi nerede çekiliyor?
Söz dizisi nerede çekiliyor

Son dönemin en beğenilen yapımları arasında yer alan Söz dizisi, başarılı oyuncu kadrosu, ses getiren konusu ve sürükleyici anlatımı ile her bölüm izleyenleri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Dizinin terör ile mücadeleyi en gerçekçi şekilde yansıtıyor olması da tüm çevrelerin beğenisini topluyor. Dizinin başarısı ve bu gerçekçi anlatımı elbette ki dizi prodüksiyonunun en önemli başarılarından biri haline geliyor. Peki, izleyiciyi kendine hayran bırakan söz dizisi nerede çekiliyor? Bu sorunun cevabı ve daha fazlasını sizler için haberimizde derledik. söz dizisi nerede çekiliyor 1 evdenhaberler

 Söz dizisi konusu

Senaryosu uzman kişilerce hazırlanan dizi oldukça hassas bir konuya değindiği için en küçük ayrıntıya bile dikkat edilerek kurgulanmış. İşlenen konu ağır olsada şuana kadar herhangi olumsuz bir duygu yaratmaması dizinin takdir toplayan yönleri arasında. Kısaca bahsetmek gerekirse dizi son otuz yılda Türkiye’de büyük bir sorun haline gelmiş terörü ele alan ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadele sırasında yaşadıkları çetin mücadeleyi konu alan bir hikayeye sahip. Terör ile mücadele için özel olarak eğitilmiş bir grup askerin kişisel, ailevi ve mesleki hayatlarına tanıklık ettiğimiz dizide, Türkiye’nin kanayan yarasına parmak basarak zaman zaman seyircileri göz yaşlarına boğuyor. Dev kadrosu ve oyunculukta gösterdikleri başarı sayesinde hayat bulan karakterler seyircinin yüreğine dokunmayı başarıyor. Yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı yapım kısa süre içinde izleyicinin beğenisini kazanmıştı.

Söz dizisi nerede çekiliyorsöz dizisi nerede çekiliyor 2 evdenhaberler

Son derece gerçekçi sahnelerle izleyiciyi ekrana kilitleyen Söz dizisinin nerede çekildiği de merak konusu. Kırsal bölgelerin, karargahların, dağ ve doğal ortamların başarılı biçimde çekildiği mekanlar dikkat çeken yerler arasında. Dizinin nerede çekildiği sorusunun yanıtı ise kesin olmamak ile birlikte Karabayır adı verilen bir bölge.

Söz dizisinin çekildiği Karabayır nerede

söz dizisi nerede çekiliyor 3 evdenhaberler

Karabayır köyü için birçok iddia gündemde. Bazılarına göre bu köy İstanbul’un Esentepe ilçesinde bulunan bir bölge. Bağcılara sınır olan Karabayır İstanbul’un güneyinde yer alıyor. Çatışma ve patlama sahneleri için oldukça uygun görünen Esentepe, kırsal bölge çekimleri için kullanılabilecek bir mekan. İkinci iddia ise dizide geçen Karabayır köyünün Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı bir köyde çekiliyor olması. Dizinin konsepti itibariyle doğası gereği oldukça uygun olan bölge, dizi çekimlerinde kullanılmış olması yüksek ihtimal arasında. Bu iki mekanda dizi çekim yerleri için de olmuş olsada tam olarak nerede çekildiği sır gibi saklanıyor.

Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın