Siyanür Vakaları Devam Ediyor! Bakırköy’de 3 Kişi Ölü bulundu
Bakırköy'de Siyanür

Siyanür Vakaları Devam Ediyor! Bakırköy’de 3 Kişi Ölü bulundu. İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan bir dairede 1’i çocuk 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin evdeki incelemesi devam ederken AFAD ile ortak yapılan calışmada kaymakamlıktan olay yerinde siyanür tespit edildiğini dair açıklama geldi. Bakırköy’de Siyanür vakaları devam ediyor.

Kaymakamlık Açıklaması:

Bakırköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Osmaniye Mahallesi’nde şüpheli ölüm ihbarı alınmış söz konusu adrese intikal eden ekiplerimiz biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni ile karşılaşmıştır. Olay ve nedeni ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir.” denildi

Siyanür Vakaları Artıyor

Siyanür vakaları İlk olarak; 4 kardeşin beraber yaşadığı evde ölü bulunmaları sonucu polisin ilk tespitine göre “çok sayıda antidepresan ilaç alarak intihar ettikleri” bilgisi aktarıldı. Ancak daha sonra yapılan otopside cesetlerden ağır siyanür kokusu geldiği ve 4 kardeşin de siyanür içerek intihar ettiği ortaya çıktı. Komşular, kardeşlerin elektrik faturalarını 2 aydır ödeyemediğini ve maddi sıkıntı yaşadıkları bilgisini aktardı.

Daha sonra; İzmir’in Bayraklı ilçesinde, annesi ve babası Fatma-Mehmet Kalka çiftine içine siyanür koyduğu şerbeti içirerek ölümlerine sebep olan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan’a, sağlık raporu için götürüldüğü hastanede ‘şizofreni’ tanısı konulmuştu. Mahmut Can Kalkan sevk edildiği Nöbetçi Mahkemece tutuklanmıştı.

Ardından; Antalya’da 4 kişilik Şimşek ailesi evlerinde ölü bulundu. Şimşek ailesine ait Konyaaltı’nda bulunan daireye giren sağlık ekiplerinin ilk tespiti ailenin siyanürle zehirlendiği yönünde oldu. Evde baba tarafından yazılmış olduğu düşünülen bir de intihar mektubu bulundu. Mektupta ailenin 9 aydır maddi zorluklar yaşadığı aktarmıştı.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın