Salon dekorasyon fikirleri 2019
salon dekorasyon fikirleri 2019-1-evdenhaberler

Tanıdıklarınızı ağırladığınız, sevdiklerinizle güzel vakitler geçirdiğiniz evin en geniş odasıdır salon. Artık salon sadece misafirleri ağırlamak için kullanılmıyor. Günümüzde tarzınızı ve evin bütününü anlatabileceğiniz vitrin görevinde. Bu nedenle salonunu daima güzel görünmesi ve trendlere uygun bir şekilde dizayn edilmesini isteyebilirsiniz. Bizde size salon dekorasyon fikirleri 2019 yılı için ilham vereceğini düşündüğümüz bu haberi derledik.

Salon dekorasyon fikirleri 2019 renkleri; Dramatik renkler

salon dekorasyon fikirleri 2019-1-evdenhaberler

2019 salon dekorasyonunda daha dramatik renkler ön plana çıktı. Mesela indigo mavisi yeni sezon mobilya renkleri arasında ilk sırada. İndigo mavisi hemen hemen her renkle uyum sağlayabilen sakinleştirici ve huzur veren bir renk.

2019 mobilya renkleri arasında ise antrasit gri, zümrüt yeşili, hardal sarısı ve füme tonları hakim. Bu renklere mobilyanız haricinde perdelerde veya halılarda da yer verebilirsiniz.

Dekorasyon renkleri olarak altın, bronz renk tonları 2019 için önerilenler arasında. Bu renk tonların özellikle mobilya ayaklarında, çekmece ve kapak kulplarında kullanabilirsiniz.

Özgün olun

salon dekorasyon fikirleri 2019 2 evdenhaberler

Salonlarda artık daha fazla özgünlüğe yer veriliyor. Şöyle ki; sevdiğiniz müzik tarzından kendinizle özdeşleştirdiğiniz bir resme, aile fotoğraflarından ellerinizle yaptığınız dekoratif ürünlere kadar salonunuzda çekinmeden yer verebilirsiniz.

Açık raflar ile kişisel salonlarsalon dekorasyon fikirleri 2019 3 evdenhaberler

Kapalı dolap ve çekmeceler daha kullanışlı ve düzenli depolama alanları sağlıyor olabilirler. Ancak salonlarda yada oturma odalarında kusursuz görünüme rağmen sıkıcı bir imajda oluşturabiliyorlar. Modern açık raflarla salonunuzda karakteristik dokunuşlar yapabilirsiniz. Özel bir caba harcamanıza gerek kalmadan sadece kitaplarınızla veya aksesuarlarınızla bile kendi yaşam alanınızı ve kişiliğinizi yansıtmış olursunuz.

Büyük duvar kağıtları salonunuza neşeli bir hava katacaksalon dekorasyon fikirleri 2019 4 evdenhaberler

Duvar kağıtları, mobilyalarınızı değiştirme zahmetinde bulunmadan renkli salonlar elde etmenin kolay yolu. Salonun karakterini değiştirme gücüne sahip unsurların başında gelen duvar kağıtları alana cıvıl cıvıl, rengarenk, şık ve neşeli bir hava katmanızda yardımcı olacak.

2019 duvar dekorasyonları arasında büyük desenli duvar kağıtlarına da yer verilmiş. Şöyle ki; TV ünitesi arkası gibi tek duvarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer duvar kağıdı kullanmayı sevmiyorsanız perde modellerini büyük desenlerde seçerek de bu atmosferi yakalayabilirsiniz.

Kırlent ve yastıklar ile salonunuzu şenlendirinsalon dekorasyon fikirleri 2019 5 evdenhaberler

Kırlent ve yastıklar hem ekonomik hem de salon için dekoratif ürünlerin başında geliyor. Bu yüzden her sene modası geçmeyen yastıklar 2019 için de koltuklarda yerini almayı bekliyor. Konforu temsil eden yastıklar, salonda rahat ve samimi bir görüntü oluşturuyor. Kılıflarını kendi tarzınıza göre değiştirerek salonunuza taze bir nefes katabilirsiniz.

Kübra Baloğlu / Evden Haberler

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın