Özal ailesi köşkü 20 milyona satılıyor
Özal-ailesi-köşkü-20-milyona-satılıyor-4-evdenhaberler

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal eşinin vefatından bir süre sonra bu köşke yerleşmiş ve 23 yıl kadar burada yaşamış. Uzun yıllar boğaza nazır köşkünde yaşayan Semra Özal bir süre önce oğlu Efe Özal’ın evine taşındığı öğrenildi. Özal ailesi köşkü için açıklanan bedel az bir miktarda değil. Köşk hakkında tüm ayrıntılar haberimizde.

Özal ailesi köşkü 20 milyona satılıyor 7 evdenhaberler

Özal ailesi köşkü 20 milyon TL’ye satılıyor

Yaklaşık 1 dönüm arsa üzerine kurulmuş olan köşkte açık yüzme havuzundan müştemilata, saunadan jakuzisine kadar bir çok imkana ev sahipliği yapıyor. 4 katlı olan köşkün 12 tane odası var. Köşkün satışı ile de Zeynep Özal ilgileniyor.  Köşkün satışına aracılık eden Gayrimenkul Danışmanı Evrim K. Başaran ise köşkün değeri hakkında “Yıllar boyunca Özal ailesinin saygıdeğer mensupları, aile bireyleri orada yaşamışlar anılar biriktirmişler. Şimdi ise yeni sahibini bekliyor. Biz orayı satış rakamı olarak 20 milyon liraya satıyoruz.  20 milyon lira rakamı şu anki piyasa koşullarında iyi bir rakam. Satılabilir bir rakam.” dedi.

Beklenmeyen ilgi

Satış kararının açıklanmasıyla birlikte taleplerin geldiğini bildiren Gayrimenkul Danışmanı Başaran,  Amerika’dan bile taleplerin olduğunu söyledi. Evin satışa çıktığı andan beri sürekli teklifler aldığını ifade eden Başaran duygularını şu şekilde ifade etti “Sürekli teklifler almaya başladım. Ve bu mevcut müşteri adaylarını kendilerine sunacağım. Ve diyeceğim ki, ‘hangisi sizin için uygunsa, kime vermek istiyorsanız bu satış gerçekleşecektir’ diyeceğim. Benim için çok anlamlı. Özellikle de bu villada çalışmaktan dolayı hakikatten onurluyum, gururluyum. Beni seçtikleri için ayrıca da.” ifadelerini kullandı.

Köşk nerede

Güzel anılara tanıklık etmiş olan bu köşk Sarıyer’de bulunuyor. Boğaza sadece 100 metre uzaklıkta olan Semra Özal’ın yaşadığı köşk Büyükdere Caddesi üzerinde bulunuyor.

İşte Özal Ailesi’nin köşkü

Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın