Mina Towers’in Mina’sı uçak kazasında hayatını kaybetti
Mina Towers'in Mina'sı hayatını kaybetti

Türkiye dün acı bir haberle sarsıldı. Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye gelen özel jet, İran’ın başkenti Tahran’ın güneyinde düştü. 2’si kadın pilot, 1’i hostes, 8’i yolcu 11 kişi hayatını kaybetti. Başaran Holding’e ait olan jette Başaran Holding’in sahibi Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşı vardı. Mina Başaran kız arkadaşlarıyla birlikte Dubai’ye bekarlığa veda partisine gitmişti. Dönüşte acı kaza yaşandı. Hüseyin Başaran inşa ettiği Fikirtepe’deki dev projeye kızının adını vermişti. Mina Towers isimli projenin reklam yüzü Sneijder’in eşi Yolanthe Cabau olmuştu.

Mina Towers'in Mina'sı hayatını kaybetti

Teknik arıza sebebiyle alçalma talep etmiş

Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde Helen Dağı’na düşen jetle ilgili ayrıntılar da belli oluyor. İran Ulusal Sivil Havacılık Örgütü tarafından yapılan açıklamada, jetin yerel saatle 16.59’da İran hava sahasına girdiği, 18.09 civarında (TSİ 17.39 ) düştüğü belirtildi. Pilotun İran hava trafik kontrol merkezinden teknik arıza nedeniyle alçalma talep ettiği ardından jetin ani bir şekilde hız kaybederek radardan kaybolduğu bilgisi verildi. Görgü şahitlerine göre uçak motorunda çıkan yangın nedeniyle düştü. Jetin enkazına 21.30 sıralarında ulaşıldı. Enkazdaki cenazeler sabah saatlerinde dağdan indirildi. TSK, AFAD personelini bölgeye intikal ettirmek üzere Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nca bir uçak görevlendirdi.

Hayatını kaybedenlerden üçü bu yaz evlenecekti

Jette Hava Kuvvetleri’nin ilk kadın pilotlarından Melike Kuvvet ile Beril Gebeş ile hostes olarak da Eda Uslu görev yapıyordu. Jette bulunan yolcuların isimleri ise şöyle: Mina Başaran, Liana Hananel, Zeynep Coşkun, Jasmin Baruh, Aslı İzmirli, Ayşe And, Sinem Akay ve Burcu Urfalı. Zeynep Coşkun, Ayşe And ve Sinem Akay’ın bu yaz birer ay arayla evlenecekleri öğrenildi.

Mina Başaran 14 Nisan’da evlenecekti

Uçak kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran ailesinin tek kızıydı. Başaran Holding’in veliahtı olan 28 yaşındaki Mina Başaran 2013 yılından beri şirkette aktif rol alıyordu. Mina Başaran pek çok dergiye seyahat yazıları da yazıyordu. Geçtiğimiz Ekim ayında nişanlanan Başaran 14 Nisan 2018’de Metprint Baskı Sistemleri’nin sahibi Murat Gezer ile evlenecekti. Korkunç kazanın ardından Mine Başaran’ın fotoğraflarının kullanılmaması için sosyal medya hesapları ailesi tarafından kapatıldı.

Başaran Holding’in farklı sektörlerde yatırımları var

 Aslen Trabzonlu olan ünlü iş adamı Hüseyin Başaran 25 yıldan bu yana birçok yatırıma imza atan Başaran Yatırım Holding’in üçüncü kuşak temsilcisi. Başaran, bir süre önce Trabzon Spor Asbaşkanlığını yapmıştı. İlk etapta fındık ticareti ile faaliyetine başlayan Başaran Entegre, kısa sürede Türkiye’nin önde gelen entegre fındık işleme tesisine sahip oldu. Şimdilerde gıda sektörünün yanı sıra Yatçılık, Finans, İnşaat, Turizm, Havacılık, Çimento ve Enerji olmak üzere farklı sektörlere de yatırımlarına devam eden Başaran Holding, Hüseyin Başaran’ın Başkanlığında; Ramada Resort Bodrum ve Ramada Plaza Trabzon ile turizm yatırımları gerçekleştirdi.

 

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın