Micheal Jackson’ın muhteşem evi Neverland 67 milyon dolara satılıyor!
Peter Pan’in hikayesini hemen hemen herkes bilir. Neverland yani “var olmayan ülke” adlı minik adada hayaller kurarak, peri arkadaşı Tinker Bell ile yaşayan ve aslında hiç büyümeyen bir çocuğun hikayesiydi Peter Pan Dünyada pek çok insanı etkileyen bu masal, pop dünyasının büyümeyen çocuğu Michael Jackson için de herhalde büyük bir anlam ifade ediyordu.”Neverland adıyla bilinen malikane 1988 yılından beri Michael Jackson’a ev sahipliği yapıyordu. Ne yazık ki 25 Haziran 2009 tarihinde son yolculuğuna uğurlanan Jackson, bu hayal eve de veda etmek zorunda kaldı.

 Neverland malikanesi

Kaliforniya’nın Santa Barbara bölgesinde bulunan ve 1214 hektar alana yayılmış bulunan Michael Jackson’ın evi Neverland çiftliği, en yakın yerleşim yerine 8 km uzaklıkta bulunuyor. 1988 yılında Michael Jackson tarafından 19.5 milyon dolara satın alınan ünlü çiftlik tekrar dekore edilerek içine oyun alanları, heykeller, lunapark ve bir de hayvanat bahçesi yaptırıldı. Sanatçıya toplamda 35 milyon dolara mal olan çiftliğin lunaparkında buharlı tren, dönme dolap, atlı karınca, korsan gemisi, gondol ve ahtapot gibi çocukların bayılacağı oyuncaklar bulunuyor. Çiftlikte ayrıca 50 kişilik bir sinema salonu, 2 yapay göl, bir tren istasyonu da bulunuyor.

Masal ev: Neverland

Bugün Sycamore Çiftliği olarak anılan Neverland’de artık hayvanat bahçesinde yer alan egzotik hayvanlar ve lunapark bulunmuyor. Sanatçının finansal sorunlarla boğuşmadan önce 2003 yılına kadar 15 yıl yaşadığı Neverland, ölümünden sonra Elvis Presley’in evi Graceland gibi bir müze haline getirilmek istense de bu çalışma başarılı olamadı.

Micheal Jackson’ı evi Neverland satılıyor

Neverland, Sotheby’s tarafından 100 milyon dolara satışa çıkartılıyor. İstenilen rakama bir türlü satılamayan muhteşem malikane şu anda 67 milyon dolara satışta bulunuyor. Ancak evi satın almak için görmek isteyenler, özel bir güvenlik sisteminden geçiriliyor.

Tek başına bir yaşam merkezi: Neverland

Michael Jackson’ın 12.500 metrekare alana yayılan çiftlik evinde 3.700 metrekarelik havuz dikkat çekiyor. 6 odalı ana malikenin yanında çocukların aileleri ile birlikte kalması için 2 adet konuk evi de yer alıyor. Basketbol sahası, tenis kortları, barbekü alanının yanı sıra sanatçının kendisi için özel olarak tasarladığı bir de dans stüdyosu bulunuyor. 2006 yılından beri kapalı olan çiftliği satın alacak yeni sahibinin ne amaçla kullanacağı ise Michael Jackson’un tüm hayranları tarafından merakla bekleniyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın