Mesut Özil’e bıçakla saldıran kişiye 10 yıl hapis!
Mesut Özil'e bıçakla saldıran kişiye 10 yıl hapis!

Mesut Özil’e bıçakla saldıran kişiye 10 yıl hapis cezası verildi. Türk asıllı Alman milli futbolcu Mesut Özil ve takım arkadaşı Bosnalı Sead Kolasinac’a, bıçakla saldırıp soymak isteyen saldırgan Ashley Smith’in 38 ayrı suç kaydı bulunuyordu. Diğer sanığın yargılanması süreci sona erse de alınan karar henüz açıklanmadı.

Mesut Özil’e bıçakla saldıran kişiye 10 yıl hapis cezası verildi

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal forması giyen Mesut Özil ve takım arkadaşı Bosnalı Sead Kolasinac’a bıçakla saldıran sanıklardan Ashley Smith, 10 yıl hapis cezası aldı

İngiltere’nin başkenti Londra’daki duruşmada saldırı girişimine katılan iki sanığın yargılanmasına devam edildi. 26 yaşındaki sanık Jordan Northover hakkındaki karar ileri bir tarihe ertelendi. Ancak 38 ayrı suç kaydı bulunan 30 yaşındaki sanık Ashley Smith’e 10 yıl hapis cezası verildi.

Saldırgan şartlı salıverilmiş

Saldırganın hırsızlık nedeniyle 2017 yılında 42 ay hapis cezasına mahkum edildiği ve şartlı salıverildiği, futbolcuları da bu esnada soymaya çalıştığı ortaya çıkmıştı

Saldırganlar Mesut Özil ve arkadaşı Kolasinac’tan 200 bin sterlin değerindeki saati çalmaya çalıştıklarını itiraf etmişti.

Bıçakla saldırmışlardı

Olay İngiltere’nin başkenti Londra’da 25 Temmuz’da meydana gelmişti. Mesut Özil ve Sead Kolasinac araçta bulundukları sırada motosikletli iki kişinin bıçaklı saldırısına uğramıştı. İlk başta Türkiye’ye olan desteği nedeniyle sürekli eleştirilen Mesut Özil’in aşırı sağcı bir grubun saldırısına uğradığı sanılmıştı. Ancak, sonrada saldırının aslında Kolasinac’a yapıldığı anlaşılmıştı.

Sead Kolasinac’ın değerli saatini almak isteyen soyguncular, kısa bir arbede sonrasında kaçmayı başarmış, ancak polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*