MARILYN MONROE’NUN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YA DA İNTİHAR ETTİĞİ EV 24 MİLYON LİRAYA SATILIYOR
Dünyaca ünlü star Marilyn Monroe’nun Los Angeles’taki evi satılıyor. Evin fiyatı 6.9 milyon dolar, yaklaşık 24 milyon lira. Monroe henüz 36 yaşındayken 1962 yılında bu evde ölü bulunmuştu.

77 bin 500 dolara almıştı

Ünlü sanatçı çok sevdiği evi, oyun yazarı Arthur Miller’dan boşanmasının ardından 1962’de satın almıştı. Sanatçının, sadece birkaç ay yaşayabildiği evde 1962’de cesedi bulunmuştu. Monroe’nun 77 bin 500 dolara satın aldığı bu trajedi dolu ev, 6.9 milyon dolar karşılığında yeni sahibine kavuşmayı bekliyor. Los Angeles’taki İspanyol tarzındaki evde 4 yatak odası ve 3 banyo bulunuyor.

İspanyol tarzıyla ev hala ihtişamlı

Yıllar boyunca birçok tadilattan geçen ev kemerli kapıları, rengârenk çinileri, kırmızı kiremitli çatısı ve yüzme havuzuyla hala ihtişamını koruyor.

Evin bahçesinde de Monroe’nun hiç yüzmediği bir havuz var.

Evin tadilatı sırasında dinleme cihazları çıkmıştı

Ev, Monroe’nun ölümünden sonra pek çok kez el değiştirmişti. Evin eski sahiplerinden biri Monroe’nun evinin duvarlarında yapılan yenileme çalışmaları sırasında, devletin kullandığı casusluk cihazlarından birini bulmuştu. Monroe’nun ABD’nin eski başkanı John Kennedy ile uzun soluklu bir aşk yaşadığı biliniyor.

Monroe Öldürüldü mü?

Marilyn Monroe, 5 Ağustos 1962’de şu an değeri 6,9 milyon dolar olan Los Angeles’taki evinin yatak odasında ölü bulunmuştu. Bazı komşuları Monroe’nun gizlice bir ambulansa bindirildiğini ve birkaç saat sonra evine tekrar getirildiğini söylmişti. Bu esnada kimliği belirsiz kişilerin Monroe’nun evine girip bazı eşyaları aldığı da iddialar arasında. Monroe’nun bir intihar mektubu bırakmaması, günlüğünün bulunamaması da iddiaları doğruluyor. Monroe’nun ölüm sebebi “yüksek dozda Barbitürat alımı” yani sakinleştirici ve uyku ilacı alımı olarak kayıtlara geçmişti.

Polisler 5 Ağustos’ta sabaha karşı Monroe’nun evine geldiklerinde, onu çırılçıplak ve bir kutu sakinleştiriciyle yan yana buldular. Raporlara göre yüzükoyun, yüzü bir yastığa gömülü şekilde yatıyordu. Kolları vücudunun iki yanında hareketsiz şekilde duruyordu ve bacakları dümdüzdü. Soruşturmayı yapanlar, Monroe’nun birisi tarafından bu halde yatırıldığını düşünüyor. Zira aşırı dozda ilaç almak, bacaklarda kramp oluşmasına ve kusmaya sebep oluyor. Monroe’nun vücudunda ise bu tip bir bulguya rastlanmamıştı.

Monroe’yu CIA mi öldürdü?

Marilyn Monroe’nun ABD başkanı John F. Kennedy ile aşk yaşadığı, hatta aynı dönemde Kennedy’nin kardeşi Robert ile de ilişkisi bulunduğu iddia ediliyordu.

1962’de Monroe, Madison Square Garden’da “Mutlu Yıllar Bay Başkan” şarkısını söyledikten sonra, söylentiler iyice ayyuka çıktı. Aynı yıl Monroe’nun Kennedy’lerle görüşmeyi durdurması istendi. Monroe ise, yakın çevresine iki kardeşin ona yaşattığı acıları ödeteceğini, hatta “onları ifşa edeceğini” söylemeye başladı.

Bir komplo teorisine göre, durumun kariyerine zarar vereceğini düşünen Kennedy, CIA’deki bir birime, bu olayı “halletmesi” konusunda emir vermişti. CIA de, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı herkesçe bilinen Monroe’ya yüksek dozda ilaç vererek, onu intihar etmiş gibi gösterdi.

Doktorları mı ölümüne neden oldu?

Bir başka teoriye göre Monroe’nun ölüm sebebi doktorları. O sıralar 3. Kocası Joe DiMaggio’yla ayrılık arefesinde olan Monroe, terapistlerinin tavsiyesiyle güçlü sakinleştirici ilaçlar kullanıyordu. Nembutal adlı sakinleştirici ilaca bağımlılığının azalması için doktorları ona kloral hidrat da yazmıştı. Bu yüzden Monroe’nun elindeki sakinleştiricileri karıştırdığı ve ilaçlardan zehirlenerek ölmüş olabileceği de iddialar arasında. Bir başka iddia da doktorların, ilaçların bir arada kullanılmasının ölümcül sonuçları olabileceğini bilmediği ve bu yüzden yanlışlıkla onun ölümüne sebep olmuş olabileceği şeklinde. Benzer bir nedenle Michael jackson da geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybetmişti.