KONUTTA YÜZDE 20 İNDİRİM KAMPANYASI UZATILDI
Hükümetin devlet bankalarında konut kredisi faizlerini indirmesinin ardından başlayan konutta yüzde 20 indirim kampanyasının süresi uzatıldı. Çok sayıda markalı konut projesinin katıldığı kampanya 30 Haziran 2018 tarihinde sona erecek.

KONUTTA YÜZDE 20 İNDİRİM KAMPANYASI UZATILDI

KONUT KAMPANYASI İÇİN SON GÜN 30 HAZİRAN

GYODER, İNDER ve KONUTDER tarafından başlatılan ve fiyatlarda yüzde 20 indirim öngören kampanyanın süresi uzatıldı.

15 Mayıs’ta başlatılan kampanyaya göre tüm peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim uygulanacak ve sadece yüzde 5 peşinat alınacaktı.

Daha önce 15 Haziran’da sona ereceği açıklanan kampanya 15 gün daha uzatıldı.

Ev almak isteyenlere tarihi olarak nitelendirilebilecek fırsatlar sunan kampanya 30 Haziran’da sona erecek.

HEM OTURUM HEM YATIRIM İÇİN KONUT TALEBİ ARTTI

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, kampanyanın çok iyi gittiğini, ev satışlarından son derece memnun olduklarını ifade etti. Elmas şunları söyledi;

“Halkımız kampanyaya iyi cevap verdi. Konut talebi tabana yayıldı. Yüzde 20 indirim, yüzde 5 peşinat, kredi faiz oranı da 0.98 oldu, tapu harcında ve KDV’deki indirimle beraber hepsi paket haline geldi. Uzun zamandır faizler yüksek olduğu için yatırımcılar sektörden geri çekilmişti. Daha çok oturmak için konut alınıyordu. Şu anda hem oturmak, hem de ileriye dönük yatırım yapmak isteyenler harekete geçti”

FAİZLER DÜŞÜNCE VATANDAŞ 6 MİLYAR TL’LİK KREDİ ÇEKTİ

Altan Elmas, Anadolu’daki projelerdeki satışların, İstanbul’dan daha fazla ilgi gördüğün söyledi. Elmas konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Kampanyaya katılan firmalardan çok iyi geri dönüşler alıyoruz. Biz bu kampanya için 3 milyar liralık bir hedef koymuştuk, 9 milyar liraya kadar da potansiyelimizin olduğunu söylemiştik. Şu anda kampanya umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor. Sadece üç kamu bankasının verdiği konut kredisi rakamları 6 milyar TL’ye ulaşmış. Bu kampanyanın hem vatandaşa, hem konut sektörüne, hem de ekonomiye katkı sağladığına inanıyoruz. Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanı olan vatandaşlarımız bu fırsatları iyi değerlendirmeli. 2017 yılını 1 milyon 410 bin konutluk tarihi rekorla kapatmıştık. Bu güç birliğiyle de yine Türkiye kazanacak ve yeni bir rekorla 2018 yılını tamamlayacağız”
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*