KOCAELİ DEVLET HASTANESİ HAZİRAN AYINDA HİZMETE GİRECEK!
TOKİ tarafından yapılan ve inşaatı devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi bu yılın ortasında hizmete girecek.

Kocaeli’ye yapılan yatırımların başında gelen ve temeli 2015 Mayıs ayında atılan Kocaeli Devlet Hastanesi inşaatının Ocak ayının sonuna doğru tamamlanması beklenirken açılış tarihi haziranı bulacak.

Aşağıda hastanenin inşa sürecinin İKM PRODÜKSİYON tarafından çekilen time lapse (hızlandırılmış video) görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Siz de inşaatınızın bu şekilde görüntülenmesini istiyorsanız İKM PRODÜKSİYON ile irtibata geçebilirsiniz.

HASTANENİN YÜZDE 80’İ BİTTİ

TOKİ tarafından Elron ve Tema inşaata yaptırılan hastanenin kaba inşaatı biterken dış cephe çalışmalarının yüzde 70’i ince işçiliğin ise yüzde 80’i tamamlandı. 50 milyon 540 bin lira mal olacak hastanenin elektromekanik işlemlerinin bitmesi ile birlikte eski binadaki hastanenin taşınma süreci başlayacak.

YENİ HASTANE 42 BİN METREKAREDE İNŞA EDİLİYOR

Proje kapsamında; 42 bin metrekare alan üzerinde yapılan yeni hastane 6 katlı. Yoğun bakım üniteleri dışında 320 yatağı olacak yeni hastanede bin 500 metrekarelik acil servis ünitesi de yer alacak. 40 yataklı yoğun bakım ünitesinin de olacağı hastanede bin 200 personelin çalışması bekleniyor.

ESKİ BİNA YIKILACAK

Mevcut hastanenin arka bölümünde bulunan ve Orman işletmesinden devralınan lojman binalarının yerinde inşa edilecek 6 katlı binanın tamamlanmasının ardından hastanenin tüm binaları yıkılacak. Eski hastaneden sadece Onkoloji Hastanesi binası kalacak. Yıkılan binalarının alanı ile kent meydanı olarak değerlendirilecek, altına kapalı otopark yapılacak.