Karadeniz’in en uzun teleferik projesi çalıştırılmaya başlandı

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesindeki Karadeniz’in en uzun teleferik projesi sistemi tellerin çekilmesinden sonra çalıştırılmaya başlandı.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Yaklaşık 90 milyon TL’ye mal olan teleferik projesi yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle yıl sonuna ancak kurulabildi. Sistem teller üzerine kurulan bir platformla çalıştırılmaya başlandı. Teleferiğin Mart 2018 tarihinde test sürüşlerine başlaması ve hizmete girmesi planlanıyor.

Karadeniz’in en uzun teleferik projesi 40 ton halat kullanıldı

Bölge turizmine önemli katkı yapması beklenen Karadeniz’in en uzun teleferik projesinde her biri 3 bin 600 metre uzunluğunda 40 ton taşıyıcı ve çekme halatı kullanıldı. Ordu ve Samsun’daki teleferik projelerinden daha uzun olacak olan proje ile Beşikdüzü’nün bir turizm noktası olması  hedefleniyor.

1 saatte 250 300 kişi taşınacak

 

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Karadeniz’in en uzun teleferik projesi ile yaklaşık 1 saatte 250-300 kişiyi deniz seviyesinden 530 rakımlı Beşikdağı’na taşımayı planladıklarını kaydedetti. Bıçakçıoğlu, “Teleferikle sıfırdan 535 metre rakımına çıkacağız. Yaklaşık 10 dakikalık seyahatle yolculuk sürecek. İki kabinli var gel sistemiyle çalışacak olan teleferik her kabinde 55 kişi kapasiteli saatte yaklaşık 250-300 kişiyi deniz seviyesinden Beşikdağı’na taşıyacağız. Proje yapılacak tesislerle birlikte 80-90 milyon TL’yi bulacak” dedi.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*