Karadağ’da ev fiyatları 2019
karadağ'da ev fiyatları 2019

Avrupa’da bir ülke olan Karadağ’da yaşamanın avantajları neler? Karadağ’da ev fiyatları 2019 yılında ne kadar? Tüm detaylar ve Karadağ hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik…

karadağ'da ev fiyatları 2019

Karadağ’da ev fiyatları 2019

Karadağ’da ev fiyatları 2019 yılı için araştırma yaptık. Fiyatlar; evlerin konumu, ulaşım kolaylığı ve metrekare üzerine değişkenlik gösteriyor.
10 bin kişilik nüfusa sahip Budva şehrinde, 37 metrekare, plaja 400 metre uzaklığındaki evin fiyatı; 33.500 euro, yani 212 bin Türk Lirasına denk geliyor.

Yine Budva şehrinde, 54 metrekarelik alana sahip denize mesafesinin 500 metre olduğu, birkaç yiyecek dükkanı, fırın, postane ve kafe gibi alanlara yürüme mesafesinde olan bir evin fiyatını ise Türk Lirası’na çevirdiğimizde 608 bin TL yapıyor.

Karadağ/Becici’de bulunan 67 metrekare alana sahip tüm odalardan deniz manzaralı olan 300 metre denize mesafesi bulunan bu dairenin fiyatı ise 636 bin TL fiyat biçiliyor.

İki yatak odası bulunan 85 metrekarelik daire Dobrota’da bulunuyor. Dairenin içi mobilyalarla döşenmiş. İki yatak odası, iki banyo, bir oturma odası ve küçük bir yemek alanına sahip mutfaktan oluşuyor. Ayrıca deniz manzaralı. Bu dairenin fiyatı ise 190 bin Euro, yani; 1 milyon 158 bin Türk Lirası.

Karadağ nasıl bir yer?

Karadağ’ın en önemli özelliği küçük, şirin bir ülke olmasının yanı sıra, İspanya’nın Akdeniz iklimi ile çevrelenmiş, İsviçre dağ tepelerini görebileceğiniz, İtalya gölleri ile huzura ereceğiniz, Türk Denizi ile yüzmek için koyları olan, Tunus’taki egzotik kumsalları gören yapısı ile oldukça cezbedici bir ülke konumunda. Karadağ’dan ev satın almanın sebebini yatırım olarak düşünebilirsiniz. Her yıl birçok turisti ağırlayan ülkede dükkanlar 08.00’den akşam 21.00’a kadar açık.

Yabancı ülke vatandaşları artık Karadağ’da mülk satın alarak sektöre canlılık katıyor. İnsanların bu ülkeyi ana seçme nedenlerinden biri de düşük elektrik faturaları ve gayrimenkul sahiplerine tanınan vergi muafiyetleri. Karadağ’da gayrimenkul satın almak basit. Kayıt işlemi sırasında birkaç prosedür izlenir ve ev satın alma işlemi üç gün içerisinde gerçekleşir.

Nereden ev almalıyım?

Kıyı tarafında tatil amaçlı kullanılmak üzere mülk satın almak güzel bir yatırım olabilir. Adriyatik’te turizm her geçen yıl artış gösteriyor ve gayrimenkul fiyatları da doğru orantıda yükseliyor. Karadağ’daki gayrimenkullerin kiralanması ve satın alınmasında web siteleri, ön ayak oluyor. Bu sayede bu ülkeden ev satın almak isteyen kişiler online olarak araştırma yapmalarına olanak sağlanıyor.

Burak ERK / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın