Kanal Ankara projesi iptal mi edildi?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek’in vizyon projelerinden biri olan ve “Boğaz Ankara” olarak da bilinen “Kanal Ankara” projesini iptal etti. İptalin gerekçesi, “israf”.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Kanal Ankara’nın maliyeti daha öncelikli işlerde kullanılacak

“İhale iptal kararında” yeni başkanının ilke olarak harcamaların kamu kaynağı israfına yol açmayacak şekilde kullanılmasını esas aldığı belirtildi. Açıklamada, “Bu ihale kapsamında yapılacak harcamaların da, daha öncelikli ve elzem projelere harcanması için iptal edilmiştir.” denildi.

Kanal Ankara’yı İncekaya-Enam İnşaat yapacaktı

‘’Kanal Ankara” projesi içinde yer alan, Vadi Ankara-Su Kanalı, Ana Dere Regülasyon Yapısı, Yan Dere Bağlantı Yapıları ve Yağmursuyu Kuşaklama Hattı ihalesi 13 Ekim’de yapılmıştı. İhaleyi 89 milyon lirayla İncekaya İnşaat ve Enam İnşaat Ortaklığı kazanmıştı.

Kanal Ankara (Boğaz Ankara) 290 hektar büyüklüğünde olacaktı

Gökçek’in ‘’Şehrin nefes alanı” olarak sunduğu Kanal Ankara projesi, İmrahor Viyadüğü ile Eymir Gölü Havzası arasında inşa edilecekti. Yaklaşık 9,5 kilometrelik hat ve 290 hektar alanı kapsayan projede, yapay nehir ve göletler, su kanalı, rekreasyon alanları, atölyeler ve ponny park yer alıyordu Proje içinde müze, ibadethane, spor-ticaret alanları, restoranlar da bulunacaktı.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*