Kadın dizisi nerede çekiliyor?
kadın dizisi nerede çekiliyor 1-evdenhaberler

Woman olarak bilinen bir japon dizisinden uyarlama olan Kadın dizisi MED Yapım ve MF Yapım’ın ortak çalışması. Her bölümünde seyirciyi ekrana kilitlemeyi başaran Kadın dizisi, eşini kaybeden bir kadının iki çocuğuyla birlikte verdiği yaşam mücadelesini anlatıyor. Dramatik anlatımıyla dikkat çeken Kadın, Fox TV’de yayınlan ileri ki bölümleri ilgi ile takip ediliyor. Kadın dizisi nerede çekiliyor sorusunun cevabı ve daha fazlası için haberimizi okumaya devam edin.

Kadın dizisi oyuncularıkadın dizisi nerede çekiliyor 3 evdenhaberler

 

Başrollerini Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk’un paylaştığı Kadın dizisinde Bennu Yıldırımlar, Seray Kaya, Ayça Erturan, Ece Özdikici, Devrim Özder Akın, Feyyaz Duman gibi başarılı oyuncular da eşlik ediyor. Kadın, dizide yer alan tüm kadınların hayatlarını da gözler önüne seriyor. Bu iddialı yapımın yönetmenliğini Merve Girgin Aytekin, senaristliğini ise Hande Altaylı yapıyor. Güçlü kadrosuyla adından söz ettirdiği kadar dizinin yönetmeninin ve senaristinin de kadın olması diziye daha büyük bir anlam katıyor.

Kadın dizisi konusukadın dizisi nerede çekiliyor 2 evdenhaberler

Bahar sekiz yaşındayken annesi tarafından terk edilmiş sonrasında birlikte yaşadığı babası ve babaannesini de kaybederek yapayalnız kalmıştır. Tesadüfen tanıştığı ve aşık olduğu Sarp ile evlenen Bahar bir süre sonra onu da kaybediyor ve iki çocuğu ile yaşamına devam etmeye çalışıyor. Dizide her ne kadar Bahar’ın yaşam mücadelesi ön planda olsa da kendine yeni bir hayat kurmayı seçen Bahar’ın annesi Hatice ve onun iki kızı arasındaki çaresizliğine de yer veriliyor. Her zaman yanında bir erkeğin olmasına ihtiyaç duyan Yeliz, kendini kariyerine adayan Jale, güzelliğini ön plana çıkaran Julide ve diğer bütün kadınların hikayeleri, hayatla kavgaları, hırsları ve aşkları da Kadın dizisinde ele alınıyor.

Kadın dizisi nerede çekiliyor

kadın dizisi nerede çekiliyor 1-evdenhaberler

Dizinin mekan seçimleri, konusu ve oyuncuları kadar dikkat çekiyor. Bahar ve çocuklarının yaşadığı yer oturdukları ev sefalet içinde yaşadıkları hayatı tümüyle gerçekçi kılmış. Kadın dizisi nerede çekiliyor sorusuna cevaben aslında birçok yerde çekim sürdürülüyor. Fakat en çok kullanılan yerler arasında şu mekanlar var; Ortaköy Ortabayır sokak ve Bahar’ın evinin olduğu yer Tarlabaşı. Dolasıyla kadın dizisi saray apartmanı nerede sorusunun cevabına da Tarlabaşı diyebiliriz.

Yapımcı firma set güvenliğinin sağlanabilmesi ve daha rahat bir çalışma ortamı oluşturulması için adres bilgisi ve çekim yeri bilgisinin paylaşılmadığı biliniyor. Bu konu ile birlikte çekim saatleri genellikle sabah saatlerinde ve gece saatlerinde gerçekleştiriliyor. Ayrıca firma, dizinin çekim yerleri konusunda sadece oyuncular ve set ekibiyle bilgi paylaşımına gidiyor.

 

Kübra Baloğlu / Evden Haberler

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın