JAN OLDE RİEKERİNK’İN ATAKÖY’DEKİ EVİNİN KİRASINI SNEİJDER ÖDEDİ!
Galatasaray’ın eski teknik direktörü Jan Olde Riekerink zor durumda kaldı. Ataköy’de lüks bir daireye yerleşen Riekerink, evinin kirasını ödeyemedi. Eski hocasının yardımına Hollandalı futbolcu Sneijder yetişti.

Galatasaray hiç ödeme yapmadı

Jan Olde Riekerink geçen yılın son bölümünde Galatasararay’ın başına geçmiş, kazandırdığı Türkiye Kupası ve Süper Kupa sayesinde yeni sezona yıllık 900 bin Euro ücretle başlamıştı. Sarı kırmızılıların, eski teknik direktörleri Jan Olde Riekerink’e şimdiye kadar hiç ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Galatasaray’la 2 ay önce yollarını ayırmasına rağmen hala parasını alamayan Hollandalı teknik adamın, bu nedenle henüz İstanbul’dan ayrılamadığı bildirildi. Cimbom’un başına geçtikten sonra Ataköy’de lüks bir daireye yerleşen Riekerink’in evinin kirasını bile ödeyemediği ifade edildi. Riekerink’in para sıkıntısını çözen isim ise Wesley Sneijder oldu. Evin kirasını ödeyen Sneijder’ın, hocasını içinde bulunduğu zor durumdan kurtardığı kaydedildi.

50 bin Euro istedi onu bile alamadı

Görevde bulunduğu süre içinde bu sıkıntısını yönetime ileten Jan Olde Riekerink, 5 ay biriken kirasını ödemek için hesabına en azından 50 bin Euro yatırılmasını talep etti. Ancak Özbek yönetimi bu isteğe de kayıtsız kalınca devreye Sneijder girdi. Riekerink’in maaşının yatırılmasını isteyen Sneijder, sonuç alamayınca sorunu kendisi çözdü.

İhtar çekti: Paramı ödeyin!

Yönetimin 7 aydır kendisini oyaladığını düşünen Jan Olde Riekerink’in, 900 bin Euro’luk ücretini tahsil edebilmek için dava açmaya hazırlandığı öğrenildi. Görevine son verildiği için herhangi bir ekstra tazminat hakkı da bulunmayan Hollandalı antrenörün, yıllık ücretinin bir an önce ödenmesini istediği ifade edildi.