İZMİR ALLİANZ KAMPÜSÜ İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Allianz, İzmir Gaziemir’de bin 100 kişinin çalışacağı bir bina inşa ediyor. 2018’in ilk yarısında tamamlanması planlanan İzmir Allianz Kampüsü’n time lapse çalışmasını İKM Prodüksiyon gerçekleştiriyor.

 

27 milyon euroya mal olacak

Dünyanın en büyük sigorta ve varlık yönetimi şirketlerinden Allianz, Türkiye’deki operasyon merkezini İzmir’e taşıyor. 27 milyon euroluk yatırım bedeline sahip İzmir Allianz Kampüs’te inşaat çalışmaları başladı.

Bina Türkiye operasyon merkezi olacak

Allianz Türkiye’nin operasyon merkezi olarak hizmet verecek Allianz Kampüs’te ilk etapta 650, ilerleyen dönemde ise bin 100 kişi çalışacak ve bölgesel istihdam sağlanacak.

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui “Yatırımlarımıza İzmir’deki Allianz Kampüs projemizle devam ediyoruz. 27 milyon euroluk yatırım ile Allianz Kampüs ülkemizin ekonomisine, sürdürülebilir büyüme ve istihdam hedeflerine katkıda bulunacak” dedi.

Malzemelerin yüzde 80’i Türkiye’den

İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan Allianz Kampüs projesi havaalanına yakın bir konumda, ticari ve konut alanlarının yoğunlaştığı bölgede inşa ediliyor. İzmir Allianz Kampüs projesinin inşaat kapsamında kullanılan malzeme bütçesinin yüzde 80’i Türkiyeli şirketlere ayrılıyor. Projedeki tavan malzemeleri, ahşap işleri, camlı bölmeler, vitrifiyeler, perdeler, beton, demir, duvar malzemeleri, seramikler, doğal ve suni taş kaplamaları, klima santralleri, menfezler, borular, valfler, vanalar, kablolar, panolar, kablo tavaları, zayıf akım sistemleri, aydınlatmalar, peyzaj ürünleri, altyapı işleri yerli tedarikçilerden sağlanıyor.

Projenin time lapse görüntülemesini İKM Prodüksiyon yapıyor

İzmir Allianz Kampüs projesi inşaat çalışmasının time lapse görüntülemesini de İKM Prodüksiyon yapıyor. Kamuoyunda “Hızlandırılmış inşaat görüntüsü” olarak bilinen time lapse konusunda Türkiye’nin tek profesyonel şirketi olan İKM, sitemlerini de  tamamen kendisi geliştiriyor. Online takip sistemi sayesinde time lapse çalışmasını güvence altına alan İKM süreç sonunda inşaatın nasıl yapıldığını gösteren bir video hazırlayacak. İKM başta Çamlıca Kulesi olmak üzere, Türkiye’nin birçok büyük projesinde time lapse görüntüleme işini gerçekleştiriyor.

İşte İzmir Allianz Kampüsü’nün şuan ki hali;