İstanbullu gelin nerede çekiliyor?
istanbullu-gelin-nerede-çekiliyor-1-evdenhaberler

Star Tv ekranlarında cuma akşamları izleyenleri ekrana kilitleyen İstanbullu Gelin dizisi oyuncu ekibi ve senaryosuyla başarılı yapımların arasına girmeyi başaranlardan. Başrollerinde Özcan Deniz, Aslı Enver ve İpek Bilgin’in rol aldığı dizi, İstanbul’dan Bursa’ya, köklü bir aileye gelin giden genç bir kadının hikayesini konu alıyor. Geleneksel bir aile ile modern bir kadının aynı çatı altında buluştuğu dizi gerçek bir hikayeden uyarlama.  O3 Medya yapımcılığında hayata geçen dizinin çekildiği mekanlarda merak konusu oldu. Pek İstanbullu Gelin nerede çekiliyor?

İstanbullu Gelin dizisi nerede çekiliyor

istanbullu gelin nerede çekiliyor 1 evdenhaberler

İstanbullu Gelin dizisinin ilk blümünde yer alan Süreyya ve Faruk’un aşkının başladığı otel, gerçekten Bursa Uludağ’da yer alıyor. Kar altındaki Uludağ’da gerçekleşen çekimler ekibe zorlu anlar yaşatmış olsada ortaya çıkan sahneler izlemeye değer. Dizinin dış mekan çekimleri için kullanılar yerler ise Bursa Zafer Plaza, Heykel, Kozahan ve Kültürpark. Faruk ve Adem Boran’ın otobüs işletmeleri sahneleri de Bursa Otogar’da çekiliyor. Bursa’nın gölyazı beldesi İstanbullu Gelin dizisinde Faruk ve Süreyya’nın romantik sahnelerinin çekildiği yerler arasında.

Boran Konağı neredeistanbullu gelin 2 evdenhaberler

İstanbullu Gelin’de gördüğümüz büyük konak aslında Bursa’da değil. Eski Bursa evleri görünümündeki konak dizi için özel olarak inşa edildi. Konak, Beykoz Kundura Fabrikası’nda 5 ayda kuruldu. 800 metrekare kapalı alanı, 1000 metrekare açık alanı olan platonun inşası için 600 metrekare özel parke yol ve 1000 metrekare yeşil alan peyzajı yapıldı. Geniş bahçesi ve havuzuyla göz dolduran konak dikkat çeken tasarımıyla da görenleri kendine hayran bırakan cinsten. Konak için Bursa evlerinin tüm özellikleri ve tarihi dokusu inlenmiş. Konağın iç dekorasyonuna da bir o kadar özenilen konak özel tasarım mobilyalar, perde ve aksesuarlarla tamamlanmış.

İstanbullu Gelin yurtdışına açıldı

Dizi ikinci sezona Çek Cumhuriyeti Prag’da başladı. Şehrin meşhur yerlerinden Eski Şehir Meydanı, Charles Köprüsü, Vaslav Meydanı, Altın Sokak ve Astronomik Saat Kulesi de dizide ekrana yansıyan yerler arasında. Dizinin Çek Cumhuriyeti’nde geçen tüm sahnelerinde gerçek mekanlar kullanılırken, İstanbullu Gelin’in sezon açılışı için izleyicilere hoş bir sürpriz oldu.

Muhteşem Boran Konağın konumu

 

Kübra Baloğlu / Evden Haberler

 

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın