İnanlar İnşaat iflas mı etti?

İnanlar İnşaat iflas mı etti? Terrace markasıyla çok sayıda konut projesine imza atan İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan sosyal medya hesabı üzerinden iflasını açıkladı. Serdar İnan, 15 Temmuz sonrası FETÖ iddiasıyla gözaltına alınmış, ardından serbest bırakılmıştı.

İnanlar İnşaat iflas mı etti?

İnanlar İnşaat iflas istedi

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan, “yurtdışına kaçtı” söylentileri üzerine twitterdan bir açıklama yayınladı.

İnan açıklamasında 220’den fazla proje gerçekleştiren ve yıllık 600 milyon TL cirosu olan 53 yılık İnanlar İnşaat’ın kapısına kilit vurduklarını söyledi. Şirketin itibarının 15 Temmuz sonrasında FETÖ iddiasıyla gözaltına alınmasıyla zedelendiğini belirten İnan, 8 gün sonra serbest bırakılsa da şirketin maddi manevi yıkıma uğradığını ifade etti.

İnan: Şirketin mal varlığı borçları kapatır

Serdar İnan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İnanlar’ın 150 milyon TL ödenmiş sermayesi vardır ve elindeki malların değeri bu zan olmaz ise yaklaşık 300 milyon değerindedir. Arabam teknem dahil şirketin tüm varlıkları Türkiye’dedir. Şirketimizin mal varlığı rahatlıkla borçlarının kapanmasını sağlayacak seviyededir. Bu sebeple şirketimizin üzülerek iflasını istiyorum, ilgili resmi makamlardan ricam işlemlerin bu yönde yapılmasıdır, böylece hak sahipleri alacaklarını rahatlıkla alabileceklerdir.”

İnanlar İnşaat iflas mı etti?

İnanlar İnşaat’ın tamamlanmamış projesi var mı?

İnşaat sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan İnanlar İnşaat, Terrace markasıyla çok sayıda konut projesine imza attı.

Şirketin henüz teslim edilmemiş sadece bir projesi bulunuyor. Esenyurt’ta E5 üzerindeki 41 katlı tek bloktan oluşan projenin adı Terrace Lotus.

Terrace Lotus Ağustos 2018’de teslim edilecekti. Proje teslim edilmemiş olsa da inşaatın neredeyse tamamlandığı ifade ediliyor.

İnanlar İnşaat’ın Bağdat Caddesi’nde de 2019 yılı Aralık ayında teslim etmeyi planladığı Terrace Deniz projesi bulunuyor.

Son yıllarda özellikle Bağdat Caddesi’ndeki kentsel dönüşüm projeleriyle gündeme gelen İnanlar İnşaat’ın tamamlandığı başlıca projeleri şunlar;

*Terrace Hayat

*Terrace Home

*Terrace Vadi

*Terrace Plus

*Terrace Mix

*Terrace Doğa

*Terrace Tema

*Asl-ı Bahçe

*Terrace Lido

*Terrace Feri

*Terrace Bahçe

*Avlu 138

*Terrace Koru

*Terrace Fulya

Şirket Halkalı’da Terrace Su ve Zekeriyaköy’de de Terrace Zen projelerini de bu yıl satışa çıkarmayı planlıyordu.

İşte Serdar İnan’ın twitterdan paylaştığı o açıklama;Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*