Kadıköy’de İbrahimağa Köprüsü yıkılıyor!
Kadıköy’de İbrahimağa Köprüsü yıkılıyor! Yol 5 ay boyunca kapalı olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Kadıköy‘de yer alan İbrahimağa Köprüsü, 7 Kasım Perşembe günü itibariyle yenilenmek üzere yıkılıyor. Çalışmalar nedeniyle Kadıköy’ün trafik kalbi sayılan bağlantı yollarından biri, Orgeneral Şahap Gürler Caddesi ise araç trafiğine kapalı olacak. Peki hangi geçiş yolları kullanılacak?

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan, şehrin en güzide ilçelerinden Kadıköy’ün önemli bağlantı yollarından biri olan Orgeneral Şahap Gürler Caddesi, köprü yenilme çalışmaları süresince yaya ve araç trafiğine kapalı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda, uzun yıllar boyunca Haydarpaşa Garı ile bağlantı görevi görmüş İbrahimağa Köprüsü, yıkılarak yeniden yapılıyor.

İbrahimağa Köprüsü yıkılıyor! Yol 5 ay süresince kapalı olacak !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’un en önemli ulaşım projelerinden biri olarak yürütülen Marmaray Projesi kapsamında güzergah boyunca çalışmalar hızla devam ediyor. Yürütülen çalışmalar çerçevesinde bugün itibariyle Kadıköy ilçesine bağlı Rasimpaşa semtinde yer alan İbrahimağa Köprüsü’nün yıkımı gerçekleşiyor. Çalışmalar nedeniyle de 5 ay süresince köprünün bulunduğu Orgeneral Şahap Gürler Caddesi trafiğe kapalı olacak. Köprünün yenileme çalışmalarının ise 4 Nisan 2020 tarihinde tamamlanacağı belirtiliyor.

Köprü yenilme çalışmaları süresince geçiş yolları ve tren seferleri

Çalışmalar süresince Orgeneral Şahap Gürler Caddesi’nde yer alan Dr. Eyüp Aksoy, Taşköprü ve Sarayardı caddelerine bağlantılar kapalı olacak. Araçlar; Çevreyolu, Avrasya Tüneli ve Üsküdar bölgelerine erişim için Tıbbiye Köprüsü ile Behiç Bey Sokağı üzerinden geçiş yapabilecekler.

İbrahimağa Köprüsü yıkılıyor!

Kadıköy’de Marmaray trenlerinin aktif olarak kullandığı köprülerin proje kapsamında yürütülen çalışmalardan olumsuz olarak etkilenmeyeceği vurgulanırken tren seferlerinde ise herhangi bir aksamanın yaşanmayacağı bildirildi.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*