‘’Helikopter düştü’’ ihbarı Aydın’ı ayağa kaldırdı
‘'Helikopter düştü’' ihbarı Aydın’ı ayağa kaldırdı

Aydın’da öğlen saatlerine doğru bir helikopterin Kemer Barajı’na düştüğü ihbarı Aydın’ı ayağa kaldırdı. Helikopteri ve mürettebatını aramak için yola çıkan ekipler, ihbarın sebebini öğrenince normale döndü.

Yapılan bilgilendirmeye göre; Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi, Aydın’daki elektrik iletim hatlarını havadan kontrol etmek için bugün sabah saatlerinde helikopter ile çalışmaya başladı. Bozdoğan Kemer Barajı yakınlarında oldukça alçaktan uçan ve elektrik hattının olduğu bölgede duraksayan helikopteri gören bazı vatandaşlar ise helikopterin elektrik hattına takılıp düştüğünü zannedince durumu jandarmaya ihbar etti.

İhbar üzerine jandarma ekipleri bir yandan bölgeye hareket edip diğer yandan da kurtarma ekiplerinin de bölgeye gelmesin istedi. Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi’ne bağlı acil kurtarma ekipleri hemen kalkış yapıp bölgeye hareket etti.

Yapılan çalışmalar sonucu bölgede alçak uçuş yapan ve zaman zaman teknik ekibin inceleme çalışması yapması için elektrik hatları üzerinde duraksayan helikopterin Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’ne ait denetim helikopteri olduğu ve helikopterde de bir sıkıntı olmadığı öğrenilince tüm ekipler normale döndü.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın