Gaziosmanpaşa 25 yeni okul projesi

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Şükrü Yemenicioğlu İlkokulu’na Belediye tarafından  kazandırılan konferans salonunun açılış toplantısında öğrenciler ve velilerle bir araya geldi. Başkan Hasan Tahsin Usta, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Gaziosmanpaşa 25 yeni okul projesi ile gençlerin eğitimleri için büyük bir adım atacaklarını belirtti. Gaziosmanpaşa’ya kazandırılacak 25 okulun detayları ve Başkan’ın yaptığı açıklamaların tamamı haberimizde.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

gaziosmanpaşa-25-yeni-okul

Gaziosmanpaşa 25 yeni okul projesi

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Servet Bakırcı’nın katılım gösterdiği törende konuşma gerçekleştiren Başkan Usta, eğitimin daha konforlu ve rahat mekanlarda gerçekleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Göreve geldiğimizden bu yana eğitim alanındaki mekansal ihtiyaçları karşılamak için ilçemize birçok proje kazandırdık. Gerek eski okulların yenilenmesi gerekse yeni okulların inşası anlamında çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yaptığımız her projede öncelikli olarak okul yapımını ilk sıraya alıyoruz. Bu kapsamda ilçemize 25 yeni okul kazandıracağız. Çalışmalarımız tamamlandığında ilçemizdeki eğitim mekanı ihtiyacını da büyük oranda karşılamış olacağız” şeklinde açıklamada bulunarak Gaziosmanpaşa 25 yeni okul projesinden bahsetti.

 “İlçemize kazandırdığımız Bilgi Evleri ile Gençlik Merkezimizin başarılarımızda büyük etkisi var”

Eğitime yönelik gerçekleştirilen projelerle ilçedeki başarı oranının arttığını söyleyen Usta, “Eski sınav sistemi olan TEOG’daki başarımız, Türkiye’nin en iyi üniversitelerine yerleştirilen öğrenci sayımızın gün geçtikçe artması, geçen yıllarda gerçekleştirilen yarışmalarda çoğu projemizin yer alması ilçemizin temsil edilmesi açısından gerçekten gurur verici. İlçemize kazandırdığımız Bilgi Evleri ile Gençlik Merkezimizin başarılarımızda büyük etkisi var. Yaptığımız her çalışmanın, ürettiğimiz her eserin altında eğitime verilen bir çabamızın olduğunu özellikle belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Projeler kültür-sanat gelişimi için oldukça önemli

Gençlerin kültür-sanat alanında gelişimine katkı sağlayacağı düşünülen Sanat Akademisi’nin Aralık ayında hizmete açılacağını söyleyen Usta, “İlçemizde ilk ve tek olma özelliği taşıyan Sanat Akademisi’nde özellikle okullardaki öğrencilerimizin hizmetine sunmak adına yılda 7 bin öğrenciye sanat ve kültür anlamında hizmet vereceğiz. Ayrıca yeni hizmete açtığımız yüzme havuzumuzda da 50 bin öğrenciye hizmet vermeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Begüm Sarıyağ/ Evden HaberlerBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*