Fabrika nasıl yapılır? – Time lapse
Hepimiz fabrikaları biliyoruz peki bu fabrikalar nasıl inşa ediliyor?

Binlerce fotoğraf kullanıldı

Ankara’da bir fabrikanın yapım hikayesini anlatan bu video, İKM Prodüksiyon tarafından binlerce fotoğraf kullanılarak yapıldı.

Çok özel sistemler kullanılıyor

İKM Prodüksiyon, dünyada yaygın olarak kullanılan time lapse tekniğinin (hızlandırılmış görüntüler/videolar) Türkiye’deki en önemli uygulayıcısı.  Bu çerçevede İKM Prodüksiyon, kendi geliştirdiği özel sistemlerle yapım aşamalarının her anını DSLR kameralarla fotoğraflayıp 4K ve üzeri (8K’ya kadar desteği var) çözünürlüklerde videolar elde ediyor. Ayrıca iklim şartlarına dayanıklı kutular içerisindeki sistemler kötü hava şartlarından da etkilenmiyor.

Online takip ve prodüksiyon becerisi

İKM Prodüksiyonun geliştirdiği sistemler, online takibe de izin veriyor. Bu sayede hem yedekleme işlemleri hem de takip basitleşiyor. Kullanıcılar, kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile takip yapabiliyor, dilerse fotoğrafların büyük çözünürlüklü hallerini indirip, sosyal medyada paylaşabiliyor. Ayrıca bu sistemler solar enerji kullandıklarında herhangi bir ek enerjiye ihtiyaç duymadan her türlü zorlu alanda rahatça çalışabiliyor.

Proje sona erdikten sonra ulusal kanal deneyimli prodüksiyon ekibi tarafından binlerce fotoğraf tek tek incelenerek, gerekli ayarlama ve düzenlemeler yapılarak en uygun şekilde video haline getirilip paylaşılıyor.

İletişim

ikmproduksiyon.com.tr

0850 304 27 75

0535 893 43 26
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*