Avcılar’daki faciada Eylül’ün ölümüne neden olan servis şoförü suçlu bulundu
Avcılar‘da 9 yaşındaki Eylül’ün ölümüne neden olan servis şoförü Hüseyin Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Mahkemede “kasıt var mı” sorusu cevap buldu.

Hüseyin Y. sabah saatlerinde Küçükçekmece Adliyesi’ne götürüldü. Savcıya verdiği ifadenin ardından “Kasten öldürme” suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Hüseyin Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eylül’ün ölümüne neden olan servis şoförü Hüseyin Y. kendisini nasıl savundu

Eylül'ün ölümüne neden olan servis şoförü

İfadesinde bir şirkette şoförlük yaptığını söyleyen H.Y., “Şirketin anlaşmalı olduğu Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki Mehmetçik İlkokulunda eğitim öğretim yılını başlangıcından itibaren şoförlük yapmaktayım. Kullanmakta olduğum aracımla her zamanki gibi saat 12.30 sıralarında okulun bahçesine giriş yaptım. Araçta bulunan öğrencileri okulun bahçesine bırakacaktım. Servis için ayrılan bölüme geri geri manevra yapmam gerekiyordu. Aracımla sağa doğru manevra aldım. Birinci viteste rölantide giderken bir anda aracın arka kısmında hosteslik yapan Serap Gümüşalan’ın ‘çocuk çocuk’ diye bağırdığını duydum. O esnada da aracın bir şeyin üzerinden geçtiğini hissettim. Hemen frene bastım ve aracımı durdurup istop ettim. Çevrede bulunan veliler aracın bulunduğu yere doğru koştu. Bende şoka girdim, orada çalışan birisi beni dükkanın içerisine oturttu. Olaydan sonra polis ekipleri beni merkeze getirdi. Ben her zamanki gibi manevra yaparak aracımla geri geri alanıma girmek istedim” dedi.

Velilerin olaya nasıl tepki verdiler

Eylül'ün ölümüne neden olan servis şoförü tutuklandı

Velilerden Gökhan K., “Çocuklar da etkilendi, ağlıyorlar. Daha önce burada bir kapımız vardı. Sıvası görünüyor, belli oluyor. Bu kapı kapatıldı, böyle oldu. Öğrencilerle, servisler aynı yeri kullanmaya başladı. Eskiden servislerin gireceği zaman o kapı kapanır, öğrenciler oradan giremezdi. Sonra öğrenciler alınırdı. Servislerle birlikte öğrencileri aldılar, kaza kaçınılmaz oldu” şeklinde tepki gösterdi.

Olay anını anlatan başka bir görgü tanığı ise “Saat 12.45’ti. Şu kapıya geldiğimde olayı gördüm. Çocuğu kanlar içinde gördüm, yapacak bir şey kalmamıştı. Şoför kaçmasın diye uğraştık. Şoför de çok pişmandı. Bilgili değildi. O da feryat etti ama yapılacak bir şey yoktu” şeklinde beyanda bulundu.

Başka bir öğrenci velisi Dilek Ç. servis araçlarıyla öğrencilerin aynı kapıyı kullanmasına tepki gösterdi. “Bir ihmal var tabii ki” diyen Çalışkan, “En azından giriş çıkış saatlerinde servislerin çocuklarla aynı anda girmemesi gerekiyor. Sokakta bekliyor olması lazım. En azından bir personel dur-bekle demeli. Herhangi bir uyarıcı levha, tabela, insan yoktu” dedi.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın