Bu evin aylık kirası 500 bin lira!
1910 yılında dönemin “Şeker kralı” olarak tanınan iş adamı William Park Lyle için yapılmış bu malikane aylığı 108 bin sterline kiralanıyor. Yani yaklaşık 500 bin lira. İngiltere’de, Londra’nın kuzeyinde bulunan Hearth Hall isimli malikanenin değeri ise 100 milyon sterlin.

Restorasyonuna bile servet harcanmış

Malikane Londra’nın en seçkin caddesi olarak bilinen “Billionaires Row”da yer alıyor.

Uzun süre bakımsız kalan Heath Hall 2006’da restore edilmiş. O dönem restorasyon için yaklaşık 40 milyon sterlin harcanmış.

Her türlü lüks düşünülmüş

2.5 dönüm üzerine kurulmuş malikanede 6 oturma, 14 yatak odası bulunuyor. Tamamı yüksek tavanlı odaların her birinin lüks süit banyosu var.

Malikanede bir resepsiyon salonu, bir yemek odası, bir aile odası, bir güneşlenme salonu ve bir adet de bilardo salonu bulunuyor.

Malikanede her türlü güvenlik önlemine sahip bir de panik odası mevcut.

Evin her yerinde ilk yapıldığı 1910 yılından kalma İtalyan mermeri kullanılmış.

Malikanenin sıcaklık kontrollü bir şarap mahzeni, lüks spor salonu, sauna, buhar odası, jakuzi ve etkileyici beyaz taştan bir yüzme havuzu bulunuyor.

Bahçesinde siyah mozaikten yapılmış bir havuzu daha olan malikanenin bir de tenis kortu mevcut.

Justin Bieber 1 ay için 108 bin sterlin ödedi

Malikaneyi daha önce kiralayanlar arasında ünlü şarkıcı Justin Bieber da bulunuyor. İngiltere turnesi sırasında malikanede kalan Bieber’ın tercihinde panik odasının önemli rol oynadığı söyleniyor. Bieber o dönem malikaneyi 1 ay kiralamak için 108 bin sterlin ödemişti.