Ev düzeni için kolayca uygulayabileceğiniz pratik fikirler
Evinizin dekorunda depolama yerleri genel olarak sıkıntı olan problemlerden biri. Özellikle eviniz küçükse veya dar odalara sahipseniz. Peki düzen neden bu kadar önemli? Oturmuş bir ev düzeni rutin temizlik işlerinizi yaparken iş yükünüzü hafifletebilir. Daha derli toplu bir ortam ferahlık getirir. Huzurlu bir atmosfer oluşturmanızda yardımcı olur. Bizde bu yazıda ev düzeni için günlük hayatınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz pratik fikirleri bir araya getirdik.

Duş perdesi askılıkları ile dolap düzenleme

Duş perdesi askılıkları size dolaplarınızı düzenlemede ekonomik çözüm sağlıyor. Çünkü, fiyatı gayet ucuz ve bulunması kolay. Sıradan elbise askısına plastik duş perdesi askılarını takıyoruz. Sonra istersek çantalarımızı, istersek şapkalarımızı veya şallarımızı tek bir elbise askısına kolayca sığdırıyoruz. Hem yerden tasarruf ediyoruz hemde eşyalarımız elimizin altında olmuş oluyor.

ev düzeni için pratik fikirler 1

Tuvalet kağıdı rulosu ile kablolarınızı düzenleyin

Çekmece içleri için kolayca kullanabileceğiniz tuvalet kağıdı rulosu artık birbirine karışmış kablolara son diyor. Kullanımı basit ve yaratıcı olan bu çekmece düzenleme fikri ile artık aradığınız kabloyu daha rahat bulabileceksiniz.

Ayrıca bu yöntemi takılarınız, çoraplarınız ve daha fazlası için kullanabilirsiniz.

ev düzeni için pratik fikirler 2

Nevresimlerinizi takım olarak katlayın

Yastık, çarşaf ve nevresimlerin takım olarak dolapta olmasına dikkat ediyor olabilirsiniz. Öyleyse bu katlama yöntemi tam size göre. Nevresim, çarşaf ve tek yastık kılıfınızı katlayıp diğer yastık kılıfının içine koyun. Artık herkes nevresimleri takım olarak kullanacak.

ev düzeni için pratik fikirler 3

Tepsi ayakkabılık ile ev düzenini sağlayın

Eski ve kullanmadığınız bir servis veya fırın tepsisini ayakkabılık olarak kullanabilirsiniz. Nasıl mı? İçine bir parça halıyı ölçüsüne göre keserek yerleştirin yada irili ufaklı taşlarla doldurun. Kışın çamur ve karla eve gelenlerin ayakkabılarını bu tepsiye koyup antreniz kirlenmesini önleyebilirsiniz.

ev düzeni için pratik fikirler 4

Vazonuzu şemsiyeliğe dönüştürün

Şemsiyeler her ne kadar yağmurlu günlerin kurtarıcıları olsalar da evde onları koyacak yer bulmakta zorlanabiliyoruz özellikle ıslak oldukları zaman. Uzun ve geniş ağızlı herhangi bir eşya size şemsiyelik olabilir. Örneğin kullanmadığınız vazolarınız gibi.

Hatta isterseniz renkli şemsiyelerden alıp antrede güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Ütü masasını nereye koymalıyım derdine son

Ütü masası, evde kendine bir türlü yer bulamayan eşyaların başında geliyor. Genellikle kapı arkalarına koyulan ütü masası kapının açılıp yere düşme riskini de beraberinde getiriyor. Fakat, ütü masası için kapının arkasına bir askılık yapabilirsiniz. Böylece hem düşme riskinden hemde yer kaplama riskinden kolayca kurtulmuş olursunuz.

ev düzeni için pratik fikirler 5

 

Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*