EMLAK KONUT GALATASARAY’IN RİVA ARAZİSİNE EKO KÖY YAPACAK
Emlak Konut’un Galatasaray’ın Riva arazisinde geliştirdiği projenin ayrıntıları belli olmaya başladı. Uzun süredir mali sorunlarla boğuşan Galatasaray’ın en büyük gelir umudu olan Riva ve Florya arazileri için Emlak Konut 8 Haziran’da ihaleye çıkacak.

Başvurular 12 Mayıs’ta başlıyor

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da protokol imzalanmıştı. Riva’daki 1 milyon 76 metrekarelik arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs 2017’de başlıyor.

Arsa bedelinin yüzde 80’nini Galatasaray alacak

İhalede sonucunda ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut’un olacak. Emlak Konut, Riva’daki arazinin değerini toplam 388.7 milyon lira olarak, Florya’daki arasının değerinin ise yaklaşık 120 milyon lira olarak açıklamıştı. Buna göre Galatasaray’ın Riva ve Florya arsaları için en az 508.7 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor.

Riva’nın arsa bedeli 1 milyarı aşabilir

İhaledeki rekabet ve 3’üncü köprü nedeniyle Riva’daki değer artışı göz önüne alındığında, projenin hem satış geliri hem de arsa bedelinde artış bekleniyor. Arsa bedelinin 1 milyar liralara yaklaşacağı sektörde konuşuluyor.

Riva’ya ekolojik köy gelecek

Hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleştirilecek Emlak Konut Riva ihalesi kapsamında inşa edilecek proje ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlandı. EKO-KÖY projesinin toplam konut alanı 869 bin 522 metrekare. Projede 206 bin 497 metrekare özel orman alanı bulunuyor. Emlak Konut Eko-Köy projesi için köy ve doğa yaşantısının bu projede hayat bulması için ihale şartnamesine belirli maddeler ekleyecek. Emlak Konut, Riva projesi için örnek bir proje de hazırlattı.