Elon Musk Tesla Pikap ‘ı 21 Kasım’da tanıtacak!
Tesla’nın CEO’su Elon Musk, 21 Kasım’da Los Angeles’taki bir etkinlikte merakla beklenen Tesla Cybertruck kamyonetini tanıtacağını söyledi. Elon Musk Tesla Pikap kamyonetinden yıllarca bahsetti. En iyi olarak bilinen Ford F-150′den daha iyi performans göstermesini ve Porsche 911′den daha iyi bir spor araba olmasını istediğini söyledi. Cybertruck için ” Elon Musk Tesla Pikap aracını çok önemsiyor ” sözleri şimdilerde gündemde. Elon Musk Tesla Pikap ‘ı son dönemin en çok beklenen modelleri arasında.

Tesla CEO’su Elon Musk Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın 21 Kasım’da Los Angeles’taki kamyoneti Cybertruck’u tanıtacağını söyledi. 

Tanıtımına iki hafta kadar kısa bir süre kalan Tesla Cybertruck Pickup ile ilgili hala net bir görüntü olmamakla birlikte şu an yalnızca farklı tasarımcıların hayali çalışmaları gündemde. Elon Musk Tesla Pikapı ile ilgili Elon Musk’ın “Blade Runner filminden fırlamış gibi görünecek” şeklindeki açıklamalarıyla yetiniliyor. Ayrıca Musk, Tesla Cybertruck Pickup için “geleceğin zırhlı insan taşıyıcısı” şeklinde bir tanımlamada daha bulunmuştu.

Ocak ayında Tesla’nın bu aracı yaz aylarında açıklanmaya hazır olabileceğini söyleyen Musk, “Her şeyden farklı, benzersiz bir şey olacak” diyerek ve bekleyenlerini oldukça meraklandırmıştı.

Elon Musk Tesla nın sahibi
Tesla’nın kurucusu Elon Musk

Musk, Haziran ayında, “Ride the Lightning” adlı PodCast’inde Tesla kamyonetinin işlevsellik açısından kamyon benzeri (Ford)F-150′den daha iyi olacağını ve standart bir spor arabadan (Porsche 911) daha iyi bir spor araba olacağını söyledi. Hatta bunun üzerine “Eğer F-150 yapıyorsa, Tesla pickup da yapmak zorunda.” diye belirtti.

Tesla Cybertruck Pikap’ın özellikleri nasıl olacak

Merakla beklenen Tesla Cybertruck Pikap’ın 6 kişilik geniş bir kabine sahip olacağını belirten Elon Musk, ABD pazarında full-size pikap sınıfına girecek elektrikli modelin 136 ton çekme kapasitesine sahip olacağını gündeme getirmişti. Bununla birlikte Tesla Cybertruck Pikap’ın öne sürülen diğer özellikleri ise şöyle;

  • 800 kilometreye kadar sürüş menzili,
  • Çift motorlu yerleşim,
  • Dört tekerlek çekiş sistemi,
  • Dinamik süspansiyon.

Elon Musk Tesla Pikap ‘ı Cybertruck’ı ne kadar fiyatla satışa çıkaracak

Tesla Pikap’ın fiyatı ile ilgili kesin bir bilgi olmamakla birlikte iddialar satış fiyatının 50 bin dolardan az olacağı yönünde.

Tesla şu an hangi araçların satışını sürdürüyor

Tesla şu anda üç araç satıyor: Model S ve Model 3 sedanları ve Model X spor hizmet aracı. Ayrıca 2020 yılının sonuna kadar bir Model Y geçidi satmayı da planlıyor, Tesla Roadster ve Semi kamyonlarının yeni bir versiyonunu zaten duyurdu.

Tesla bu arada sürpriz bir kar sağladı ve hissedarlarına, Şangay’daki deneme üretim çalışmalarına başladığı yeni bir fabrika planlamasının öncesinde olduğunu söyledi. Musk, Tesla’nın gelecek yaz gündeme taşıyacağı Y Model crossover programının ilerisinde olduğunu da belirtti. Tesla ayrıca 2021′de Avrupa Gigafactory’ünde araba üretmeyi planlıyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın